Sorting by

×
Yeni İcatlar

iPhone İçin Kompakt Fotoğraf Yazıcı

Keşke iphone’ uzla beraber taşıyabildiğiniz bir fotoğraf yazıcısı olsaydı dediğiniz oldu mu hiç?  İşte sizi düşünen bir mucit iPhone fotoğraf yazıcısı icat etti. iPhone istasyonları gibi çalışan bu kompakt portatif yazıcı özel fotoğraf kağıtları ile kaliteli çıktılar verebiliyor. Normalde  iPhone4 ve iPod touch doğrudan bağlanan istasyon; kablo yardımıyla Lightning veya Micro USB slotlarıyla iPhone 5 ve Android telefonlara da bağlanabiliyor.  Yazıcı bilgisayara ihtiyaç duymuyor sadece cihazınızdan indireceğiniz bedava bir yazılımla kolaylıkla çalışıyor.  Yazıcı Polaroid filmlerdekine benzer bir teknolojiyle kartuş olmadan 59 sn’ den kısa sürede film verebiliyor. Patentli sarı, magenta ve açık mavi renk kristallerine sahip özel kağıdı sayesinde kristal netliğinde 300 dpi ‘ lık bir resim kalitesine ulaşıyor. 10*15 boyutunda (çerçevesiz) yırtılmaya dayanıklı ve su geçirmez fotoğraflar basabilen yazıcı oldukça kullanışlı. Ayrıca iPhone 5  ve PictBridge özelliğine sahip fotoğraf makinelerinden aldığı panoramik çekimleri basabilen cihaz oldukça ilginç bir buluş. Ayrıca 30 pinlik soketiyle iPhone 4 , iPod Touch ve iPad’i şarj edebilen cihaz özellikle iPhone severler tarafından tutulacağa benziyor. Her kağıt kartuşunda 12 çıktı mevcut fakat bu da polaroid makinelerin filmi gibi çok da ucuz değil. Normal prizden bağlanan cihaz, aldığınızda 1 adet kartuşuyla geliyor. Yurtdışı satış fiyatı 159,95 dolar olan printer’ ın yedek fotoğraf kartuşu ise 24,95 dolara satılıyor.

Kaynak : http://www.hammacher.com/Product/Default.aspx?sku=83849&refsku=79938

 

photocube iphone yazıcı

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu