Yeni İcatlar

iPad’ ler İçin Profesyonel Müzik Klavyesi Miselu C.24

Son zamanlarda tabletler için pek çok müzik yapma cihazı sunulurken bu yeni cihazla tablete gerçek bir piyano hissi verilmek istenmiş. İşte bluetooth’ la çalışan ve iki oktavlık C.24 kablosuz müzik klavyesi sadece bir smart cover kadar büyüklüğe sahip.

C.24’ ün üzerindeki klavye anti-polar mıknatıslar  kullanılarak, müzisyenler için hissiyat yaratılmış. Klavyenin yaratıcılarının belirttiğine göre bu mıknatıslar normal yaylar kullanılarak daha uzun ömürlü kılınabilmiş.

iPad’ in klavyesi ile ile klavye tuşlarının pozisyonu arasındaki kablosuz bağlantı sağlanırken, tuşlardaki infrared verici kullanılarak her dokunuşta hissiyat sağlanmış. Zaten C.24’ de kapasitif sensör kullanılmış. Bu sayede kullanıcı yeni şarkı bestelerken, klavyeye yeni fonksiyonlar yükleyebiliyor.  Sağ ve sol paneldeki oktavlar değiştirilebildiğinde akort imkanı doğuyor.

Miselu KEY uygulamasını  C.24 klavyesi için geliştirdi. Ayrıca bu uygulama sayesinde kullanıcılar CoreMIDI ile uyumlu İOS uygulamalarını kullanarak müzik yapabiliyor.

Ayrıca bu sayede klavyeye farklı kontrol modülleri eklenerek örneğin, faderlar  ve XY pedler eklenebiliyor ve kendi setinizi hazırlayabiliyorsunuz. Tabi bu üçüncü parti genişleme paketlerine de açık oluyor.

Diğer taraftan bu klavye katlanarak iPad kalınlığına erişebiliyor ve iPad’ e manyetik olarak kolayca yapışabiliyor.

Miselu bu klavye için Kickstarter’ da 99,000 dolar destek bekliyor. Destekçilere cihaz 99 dolardan verilecek. Piyasaya çıktığında ise fiyatı 149 dolar olacak. Videoda C.24 klavyesini görebilirsiniz.

Belki iPad ile yeni besteciler doğacak.

Kaynak : http://www.gizmag.com/ipad-music-keyboard-c24/28343/

c.24 ipad klavyesi-gerçek bilim

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu