BilgisayarGenelTeknoloji Haber

İnternette Engelleri Kaldırmanın En İyi Yolu VPN

Gün geçtikçe internette özgür,güvenli ve hızlı sörf yapmak zorlaşıyor. Sizde internette sınırsız ve anonim sörf yapmak için VPN indirme seçeneklerini değerlendirebilir ve istediğiniz siteye erişebilirsiniz. İşte bu aşamada yardımınıza NordVPN seçeneği yetişiyor. NordVPN kullanarak kolayca anonim ve güvenli bir şekilde film izleyebilir, dilediğiniz siteye hızlı bir şekilde girebilirsiniz.

Peki Neden VPN Kullanmalısınız?

VPN (Sanal Özel Ağ) adı verilen online servisler sayesinde kullanıcıların internet erişimleri özelleşiyor. VPN gibi bir gizlilik kalkanı sayesinde, kullanıcılar internette sörf yaparken,video izlerken veya torrent indirirken korunuyorlar. Anonimliğin yanı sıra bu sayede konumdan kaynaklı jeolojik sınırlamalar kalkıyor. Böylece sansür veya hız kısıtlamasından kaynaklı problemler ve daha fazlası ortadan kalkıyor. Kullanıcılar arasında VPN’ler gün geçtikçe popülerleşmekle birlikte, ülkemizde zaman zaman yaşanan kesintiler ve yavaşlamalar  nedeniyle, giderek kullanıcı sayısı gittikçe artıyor.

VPN yazılımı indirirken NordVPN indirmeli yeni nesil bir şifreleme duvarı edinerek, internette güvenli sörf yapabilirsiniz. Çok katı bir no-logs politikasıyla veri mahremiyetiniz korunur ve izlenmezsiniz.

Ayrıca diğer VPN servislerinin aksine güvenlikten taviz vermeden internette hızlı gezinebilirsiniz.

Özellikle son günlerde Netflix,Amazon gibi Türkiye’de konuşulmaya başlayan online dizi ve filmplatformlara kesintisiz erişebilirsiniz. Böylece istediğiniz yerde tamponlamaya maruz kalmadan kesintisiz video izleyebilirsiniz.

Mobilde de, yeni nesil bir şifreleme sayesinde, kişisel gizliliğini koruyarak, çevrimiçi yaşamınıza devam edebilirsiniz.

VPN seçiminde VPN’in dünya etrafında ne kadar sunucusu olduğu da çok önemli. NordVPN’in 59 ülkeye yayılmış, 5300’den fazla sunucusu mevcut olduğundan erişim problemi yaşamazsınız.

Bu da kesintisiz hız ve akış için faydalı olmaktadır. 6 cihaza kadar bağlayarak çok cihaz kullanımına imkan veriyor. IP’nizi maskeleyerek izlenme probleminizi de aşabilirsiniz.

Büyük dosyaları P2P olarak problemsiz paylaşabilirsiniz.

The Onion Router sayesinde anonimliğinizi koruyabilirsiniz. CyberSec ile Malware ve reklamları bloke edebilirsiniz. İnternet trafiğinizi kontrol etmek için DNS sızıntı(leak) testini yapabilirsiniz.

NordVPN ile buradan VPN indirerek, yeni bir dünyaya erişebilir ve 7/24 destek alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. VPN’de en iyi seçeneklerden biri Opera tarayıcısının entegre VPN uzantısı. Opera kurulduktan sonra “ayarlar” kısmından “güvenlik” bölümünden etkinleştirilebilir. Tarayıcı kutucuğun da VPN aktif/reaktif edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitenin tek gelir kaynağı olan reklamları görmezden gelmeyin, adblock ücretsiz websitelerini bitirecek tek şeydir.