Alternatif EnerjiYeni İcatlar

“GoSun Taşınabilir Su Arıtma Cihazıyla” Bulaşık Yıkayabilir,Duş Alabilirsiniz

GoSun Flow adı verilen yeni teknoloji sayesinde, istediğiniz yere götürebileceğiniz güneş enerjisiyle şarj edebileceğiniz bir su arıtma cihazı oluyor. Bu taşıma çantasıyla her yere taşıyabileceğiniz içme ve yıkama için kullanabileceğiniz kompakt ve verimli bir sisteme sahip oluyorsunuz.

GoSun Flow’un diğer icatları gibi bu alette taşıma çantasına monte edilmiş bir güneş paneli içeriyor. Bu güneş paneli, iç kısımdaki 18,5 Wh’lık şarj aletini doldurmaya yarıyor. Bu şarj sistemiyle 3 kartuştan oluşan filtre sistemine kirli suyu pompalayarak, çıkıştan 1 lt su almaya yarıyor.  

Ayrıca şarj aleti sayesinde güneş olmadığı günlerde de, şarj aletini kullanarak her şarj başına 380 L’ye kadar su arıtabilirsiniz. Ya da USB OTG teknolojisine sahip cep telefonu kullanarak sisteme güç verebilirsiniz.

Temel olarak GoSun Flow pis su kaynağındaki suyu alarak, sisteme pompalayabilir ve çıkıştan isteğinize göre su alabilirsiniz. Ayrıca filtre modülü çıkarak, su şişesine takılabiliyor ve pompalayarak su arıtmanıza da yarayabiliyor.

Ayrıca opsiyonel lavabo ve musluk başlığıyla bulaşık yıkamak ya da duş almak için kullanabilirsiniz. Lavabo entegre kıskaçlarıyla masalara ya da duş başlığına takılabiliyor. Bunun yanında opsiyonel su ısıtıcıyla birleştiriliyor ya da Fusion mangalla ısıtılabiliyor.

Indiegogo’da şimdiden kampanyaya sunulan filtrasyon sistemi 149 dolardan başlıyor. Lavabo ve musluk içeren set ise 199 dolardan satılırken, ısıtıcı ve tüm her şeyin dahil olduğu set 379 dolara geliyor. Eğer kampanya ve üretim planlandığı gibi giderse, 2020 Ağustos’ta ürünlerin yollanmaya başlanacağı söyleniyor. Özellikle maceraperest kampçılar için muhteşem bir buluşa benziyor.

Videoda portatif su arıtıcı pompa ve el yıkama sistemini bulabilirsiniz.

Kaynak : https://newatlas.com/outdoors/gosun-flow-solar-water-purifier/

Firma sitesi

https://gosun.co/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu