BilimGenel

Gerçek Bilim Digital Age Dergisi’nde En İyi Bilim Bloğu Seçildi

digital-age-mart-sayısı-

Gerçek Bilim, Digital Age dergisi 2014 Mart sayısında yayınlanan Blogger Guide ekinde bumerang yazarları arasında yapılan değerlendirmeye göre en iyi 5 bilim blogu arasında birinci sırada gösterildi. Gerçek Bilim gün geçtikçe artan kaliteli okuyucu kitlesi ve içeriği sayesinde artık Türkiye’ de en eşsiz bilim sitelerinden biri oldu. Bilim ve teknolojiye artan ilgi sebebiyle her gün ağa pek çok teknoloji sitesi katılsa da Türkiye’ de kaliteli ve düzenli içerik sunan bilim sitesi için pek fazla alternatif yok. İşte bilimsel ve teknolojik olarak eşsiz ve kaliteli içerik sunmayı hedefleyen Gerçek Bilim sitesi her geçen gün kendini geliştirmeye ve sizi son bilimsel gelişmelerden haberdar etmeye devam ediyor.

Kaliteli bilginin paylaşıldığı sitemize verilen değerin gün geçtikçe arttığını görmekteyiz. Umarız siz okuyucularımız için daha fazla ve güncel içerik ekleyerek bilimsel ve teknolojik açlığınızı kapatırız. Daha Chip, Hürriyet.com.tr vb. haber dergilerinde çıkan GerçekBilim şimdide Digital Age dergisinde.

Digital Age dergisi hakkında bölümünde kendinden böyle bahsetmiş. Digital Age deyince akla öncelikle teknoloji geliyor ama bu bir teknoloji dergisi değil. Bizim için teknoloji yalnızca bir çıkış noktası, esas odağımız ise dijital teknoloji altyapısının yarattığı yeni iş dünyası ve yeni hayat olacak. Bu dergide yazılımdan donanıma, GSM’den telekoma oyundan müziğe, dijitalin hüküm sürdüğü bütün endüstrilerden izler bulabileceksiniz Digital Age dijitalin yarattığı yeni hayatı, yeni iş yapma biçimlerini, yeni kültürü, bu yeni hayatın yansımalarını, imkanlarını, semptomlarını, sorunlarını, kısacası her şeyini yansıtan, anlatan, ortaya çıkaran, deşifre eden bir yayın, ‘bir çağ’ dergisi olacak. Sizi bizimle birlikte henüz eşiğinde olduğumuz ve şaşkınlığını üzerimizden atamadığımız bu yeni çağı yaşamaya, anlamaya ve anlatmaya davet ediyoruz.

Digital Age’nin verdiği ek ‘blogger guide’ yani blog rehberi ekinde sitemiz 30,000’ den fazla blog yazarının aktif kullandığı ve  Hürriyet’e bağlı Bumerang Network ‘te (yazarkafe.com) bilim kategorisinde 1 numarada gösterildi.

Blogların yükselişte olduğu bugünlerde Bumerang Network üyesi bloglardan bilim, tatil, müzik, sinema, edebiyat, moda gibi 20 farklı kategoride kendi alanlarında en fazla ilgi çeken 100 blogtan biri olarak gösterildi. Digital Age’in sitemiz hakkında verdiği bilgi ise şöyle;  “Blogda yazan yazarlar dışında, Video ve Yeni İcatlar bölümü bloğun dikkat çeken kategorileri arasında yer alıyor. Oğuz Sezgin tarafından kurulan blogda yer alan çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısı oldukça ciddi kaynaklardan derleniyor ve herkesin anlayabileceği düzeye indirilip yayınlanıyor. Siteye abone olarak güncel bilgilerin hergün mail’e gönderilmesi de mümkün” .

Bu başarıda emeği geçen tüm Gerçek Bilim yazarlarına ve aileme teşekkürü bir borç bilirim. Gerçek Bilim okurlarına da tekrar teşekkür ederiz.

Bilgi paylaştıkça artar, paylaşımlarınıza devam edin ve Gerçek Bilim’i yükseltin.

 

blogger guide

bloggerdış

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkiyede Bilim ve Teknoloji alanında çok iyi yerlerde değiliz. Çünkü bazı önemli Kimyasalları yurtdisindan ithal ediyoruz.Oysa bizim de ana üreticisi olduğumuz kimyasallar mevcut.Bunlar en arasinda en başlicasi, Borik Asit,Boraks dir. Ama teknolojinin diger yapistaslarini olusturan; titanyum dioksit,potasyum permanganat,hidroflorik asit,askorbik asit,payet kostik,mono sodyum glutamat,fosforik asit,sles bu gibi önemli kimyasal hammaddeler ithal edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitenin tek gelir kaynağı olan reklamları görmezden gelmeyin, adblock ücretsiz websitelerini bitirecek tek şeydir.