Sorting by

×
Yeni İcatlar

BU ALKOLMETRE TELEFONLARA TAKILARAK, LİMİTİ GEÇTİĞİNİZDE TAKSİ ÇAĞIRIYOR

 

Eğer siz de bu hafta sonu içmeyi düşünüyorsanız, muhtemelen en iyi fikir eve güvenli dönmek için iyi bir strateji kurmaktır. Eğer tabi yüksek alkollüyseniz, taksi çağırmanız aracınızı kullanmamanız en mantıklı fikir olsa gerek. İşte Floome cep tipi alkolmetre İtalyan 2045Tech şirketi tarafından geliştirilen yüksek duyarlılıklı bir alkol metre. Akıllı telefonlara (iPhone,Android,Windows) bağlanan alkolmetre aynı polislerin kullandığı alkolmetreler gibi kandaki alkol seviyesini(BAC-blood alcohol level)  nefesinizden ölçerek, kanunlara uygunluğunu sorguluyor. Eğer aldığınız alkol seviyenin üstündeyse , size taksi çağırmayı önerebiliyor.

 

Daha önce de  pek çok alkolmetre üretilse de bu cihaz oldukça yüksek kaliteli profesyonel yakıt hücresi sensörleriyle donatılarak yüksek doğrulukla ölçüm yapıyor. Yapılan laboratuvar testlerinde cihazın polisin kullandığı cihazlarla nerdeyse aynı sonuçları verdiği görüldü. Ayrıca patentli vortex düdüğüyle nefes akış hızını ölçerek, yeterli numune toplanıp toplanmadığını anlayabiliyor.

 

Floome kulaklık girişinden İOS, Android veya Windows’ lu akıllı telefonlara bağlanıyor ve üflediğinizde alkol miktarını ölçüyor. Ayrıca üflediğiniz kısım çıkıp temizlenebiliyor ve aletin şarja ihtiyacı yok.

 

Ayrıca kullanıcı kilio, boy, cinsiyet gibi bilgileri girerek, ne kadar alkolün kendini sarhoş edebileceğini anlayabiliyor. Hatta tekrar cihazı tekrar test etmek için kurabiliyorsunuz. Cihazın en iyi özelliği ise , eğer yasal limitin üstünde alkol aldıysanız, telefonunuzu taksi çağırma bir seçenek sunması.

 

İlginç bir şekilde uygulama kullanıcılara resimleri ve alkometre grafiklerini kaydederek arkadaşlarıyla paylaşma imkanı sunuyor. Tabi gecenin geç saatlerinde küfelik olduğunuzu paylaşmak istiyorsanız bu mümkün .

Normal standart siyah Floome alkolmetre 69 dolara gelirken, renkli modeller 79 dolar ve taşlı model 139 dolara geliyor.

 

Videoda alkol metrenin ne kadar iyi çalıştığı gösteriliyor.

gizmag.comalkolmetre-aksesuar iphone-gerçek bilim taşlı alkometre-gerçek bilim katlanabilen-alkometre-gerçek bilim alkolmetre-gerçek bilim gerçekbilim-alkolmetre şekil değiştirme-morphee-gerçekbilim taksi çağıran alkometre-gerçek bilim

 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Eğer Alkollüyseniz Bu Alkolmetre Taksi Çağırabilir - FineDO !FineDO !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu