Alternatif EnerjiBilim

EnerSTOCK Kongresi 25-28 Nisan 2018

Dünyanın fosil yakıtsız bir geleceğe artık hazır olması gerekmektedir. Enerji kaynaklarının sürekliliği ve güvenilirliği tüm dünya ülkelerinin gündeminde bulunan en önemli konulardan biridir. Gittikçe artan enerji ihtiyacını karşılamak için yakılan fosil yakıtlar, en önemli sera gazı olarak kabul edilen karbon dioksit (CO2) salarak küresel ısınmaya yol açmaktadır. Alternatif ve yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanan, enerji verimliliğini artıran teknolojilerin önemi her zamankinden daha fazla artmaktadır.

Yenilenebilir enerji, enerji depolama malzemeleri, enerji depolama uygulamaları ve iklim değişikliği konularının ele alınacağı “Depolama Olimpiyatları” olarak da bilinen Enerstock2018’e sayılı günler kaldı. 25-27 Nisan 2018’de Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı kongreye 23 ülkeden birçok bilim insanını ülkemizde ağırlamaktan büyük onur duyacağız.

Enerji depolama, yenilenebilirlerin bir çok disiplini olan bir alanı ve son kullanıcılara yardım eden bir çok yönüdür. Araştırmacılar, akademisyenler, öğrenciler, mühendisler, mimarlar, sanayi temsilcileri, malzeme ve ekipman üreticileri, sistem tasarımcıları, danışmanlar, iş geliştiricileri, danışmanlar ve politikacıların katılacağı kongrede bir çok iklimsel, enerji depolama ve termal enerji sistemleri konuları ele alınacak olup Dünya için büyük fırsatlar sunmaktadır.

1985’ten beri devam eden tek küresel depolama konferanslarının amacı, önde gelen depolama uzmanlarını bir araya getirmek ve enerji sistemleri ve yenilenebilir enerji, enerji depolama uygulamalarını geliştirmektir. Bu sayede hem sera gazlarının salınmasını önlemek hem de daha temiz enerjiye her an ulaşmak için çalışmalar yapılmaktadır.

EnerSTOCK 2018 için sloganımız: Dünya Bekleyemez!

Gezegenimiz için çok geç olmadan çözümler arıyorsanız daha çok çalışmalıyız.

 

Konferans Başkanı Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halime Ömür Paksoy;

“14. Uluslararası Enerji Depolama Konferansı-EnerSTOCK 2018’i Adana’da, Çukurova Üniversitesi’nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Üniversitemiz adına hepinizi selamlıyorum. STOCK konferansları, Uluslararası Enerji Ajansı Enerji Depolama Yoluyla Enerji Tasarrufu (IEA-ECES) üyesi bir ülke tarafından 3 yılda bir düzenlenen “Depolama Olimpiyatları”na dönüşmüştür. Türkiye, 2018 için bu ayrıcalığı kazanmıştır. Ülkem için bu onurlu gruba hem IEA-ECES hem de Çukurova Üniversitesinin ev sahipliği yapması çok özel bir fırsat. Komitelerimizin tüm değerli üyeleri bu konferansı kaliteli bir zaman, her birimiz için keyifli bir konferans haline getirmeyi amaçlıyor.”

 

Kaynak: http://enerstock2018.org/

Daha Fazla Göster

Sedat Emir

Çukurova Üniversitesi Kimya Bölümü, Fizikokimya anabilim dalında doktora öğrencisiyim. İlgi alanlarım; Kimya, Enerji, Enerji Depolama, Yenilenebilir Enerji, Organik Kimya ve Fizikokimya. Daha yaşanılabilir, bilgi ve sevgi dolu bir dünya için bilimsel çalışmalarım/çalışmalarımız devam etmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Geri bildirim: EnerSTOCK Kongresi 25-27 Nisan 2018 - Herşeyolog
  2. Tüm insanlık olarak dünyamızı kurtarmak için deli gibi çalışmalıyız. Eğitim sistemlerinde de bu konu adına dersler olsa çok iyi olur. Bilim aşığı olarak her gün en az on beş adet bilim sitesini takip ediyorum. Bu sitelerde yorum yapan kişi sayısı çok az. Üzülerek söylüyorum, bu da insanlarımızın bilim konuları ile ne kadar ilgili olduğunu gösteriyor. Dilerim yakın gelecekte ülkemiz ve insanlık adına ben de çalışmalar yapmaya başlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu