Sorting by

×
Doğa ve Çevreİlginç BilimYeni İcatlar

Bioo Telefonunuzu ,Saksıdaki Bitkinizin Fotosentez Enerjisiyle Şarj Ediyor

Saksınızdaki çiçeğiniz fotosentezle enerjisini elde ediyor, peki bu enerjiyle telefonunuzu şarj edebilseydiniz çok havalı olmaz mıydı ? Bioo saksıdaki bitkinin fotosentezden elde ettiği enerjiyle USB ‘den bağladığınız cihazınızı şarj edebiliyor. Bu harika teknoloji sayesinde telefonunuzu saksıya bağlayın, şarj başlasın.

Bu icat bitkinin fotosentezle ürettiği biyolojik elementleri topraktan alıyor ve elektriğe dönüştürüyor. Sakın  korkmayın, bu bitkiniz için tümüyle güvenli ,halen istediği besinleri üreterek çiçek açabilir.Bioo sadece geri kalan enerjiyi alıyor.

Bioo’nun özel bir saksısı var.  Bu saksı sayesinde suladığının bitkinin topraktan arta kalan enerjisini alıyor. İstediğiniz bir çiçeği ekin, doğa işini yapsın sizde telefonunuzu ya da tabletinizi şarj edin.

Bioo gece gündüz sürekli elektrik sağlıyor, saksıyı sıradan bir USB soketi gibi düşünebilirsiniz. İspanyol Arkyne  Technologies tarafından geliştirilen saksı günde 2-3kez telefonunuzu şarj edebilir. Gelen akımın gücü laptoptan şarj edilirken gelen akıma yakın. Aslında fişten şarjdan biraz daha az bile olabilir. Bu buluş gerçekten etkileyici ve bu sayede hem elektrikten tasarruf ederken, hem de 400ppm in üstüne çıkan karbon emisyonunu düşürmeye faydanız olabilir. Evinizde daha temiz bir hava yaratabilirsiniz

Akıllı teknoloji olarak otomatik irigasyon sistemi sayesinde saksıdaki su miktarı önemli biçimde kontrol ediliyor. Şarj eden saksının fiyatı 100euro civarında, tabi bugünkü kur hesabıyla çok pahalı gerçekten. Eğer egzantrik ve pahalı oyuncaklara ilgi duyuyorsanız neden olmasın  ?

Kaynak  :http://www.live-smart.co/news/bioo-lite-phone-charging-plant-pot-7235#YqreDfT1ZtYz57LS.99

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu