Sorting by

×
Teknoloji HaberVideobilimYeni İcatlar

BANG&OLUFSEN 85 İNÇ PLAZMA TV LÜKS VE ZERAFETİN GELDİĞİ SON NOKTA

Bang & Olufsen’ in son teknoloji ürünü BeoVision 4-85 plazma televizyonu 85,000 bin dolarlık fiyatıyla(amerika satış fiyatı)  ultra elegant bir sınıfa hitap ediyor. Bang & Olufsen 85 inç olan bu televizyonu sanki dalga geçmek için üretmiş.  Her inçi 1000 dolara gelen bu televizyon gerçekten yüksek teknoloji ürünü ve belki de en pahalısı. Bang&Olufsen TV gerçekten sizi büyülüyor.

“Dev anodize alüminyumdan oluşan set motorlu standıyla paket olarak, neredeyse yarım yon geliyor. Televizyon açıldığında, olduğu yerden ayağa kalkan bir dev gibi kalkıyor ve entegre BeoSound 10 merkezi ses sistemiyle uygun görüş açısına gelerek kendini gösteriyor,” diyor Sound & Vision’s dergisinden Michael Berk. Bu sırada, pek çok insanı etkileyeceğiniz kesin.

Ekranda 3D görüntüler görmek için 149 dolara satılan özel bir gözlük almanız gerekiyor.

Biliniyor ki, plazmalarda zamanla ekran parlaklığını yitiriyor. Fakat Bang & Olufsen bunu engelleyen ve “Automatic Colour Management “ adı verilen bir sistem geliştirmiş. Bu sistemde tam ekranın ortasında gizli ufak bir robotik kola bağlı bir kamera her 100 saatlik kullanımdan sonra cihazı kalibre ediyor. Bu otomatik yaptığından herhangi bir müdahaleye gerek yok.

Özel Kumandası yuvarlak hatları ve sıradışı tasarımıyla sanki Mars’ ta bir robotu kontrol ediyormuşsunuz izlenimi veriyor. Tabi bu kumandanın bu kadar parayı bayıldıktan sonra 500 dolar ek ücretler gelmesi biraz sinir bozucu .  Bununla beraber TV’ nin üstünde Blu-ray player mevcut. Bang & Olufsen kurulum ekibinden gelen mühendise söylüyorsunuz, kumandanızın hangi cihazını kontrol etmesini isterseniz, o cihazlar için programlıyor.

Bu robotik kalibrasyon, televizyonun ömrünün 60,000 saate çıkmasını sağlıyor. Diyelim ki, bu televizyona verecek gerçekten 85,000 dolar var ama yine bu televizyonu almak öyle kolay değil. Bang & Olufsen size televizyonu satmadan önce,  size kurulum ekibini yollayarak kurmak için gerekli yeri belirletiyor.

Bang & Olufsen kurulum ekibi sizin zemin ve duvarlarınızın  dayanıklılığını belirleyerek şimdiden cam çerçeve inmemesi için bütün denetimleri yapıyor.  Yani Bang & Olufsen’ in ürettiği bu plazma TV gerçekten akıllara durgunluk veren sıra dışı bir eser. Eğer sizin de paranız çoksa gerçek bir televizyonla tanışma zamanınız geldi.

Kaynak: http://latimesblogs.latimes.com/technology/2011/05/bang-olufsens-85-inch-3d-tv-sells-for-85000.html

 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu