GenelREKLAM

Belek Otelleri İçin Ödediğiniz Paranın Karşılığını Sonuna Kadar Alacaksınız

Antalya; hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih edilen Türkiye’nin hatta dünyanın en popüler turizm şehirlerinden birisidir. Siz de günün birinde Antalya’da tatil yapmaya karar vermiş olabilirsiniz. Bu noktada, size ısrarla Belek’i öneriyoruz. Gelin, hem Belek otelleri hem de Belek’te ne yapılır konusuna yakından bakalım!

Belek Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey!

Belek; coğrafya derslerinden aşina olduğumuz üzere Antalya’nın Serik ilçesine bağlıdır. Antalya şehir merkezine 43 km uzaklıktadır. Ulaşımı zor değildir. Belek’i özel kılan detayların başında sahip olduğu golf sahaları gelir. Hatta, yalnızca bu özelliği sayesinde Türkiye’nin en popüler turizm merkezlerinden birisi olduğunu söylemek mümkün!

Belek; yaz mevsimi dışında oldukça sakin bir yerdir. Ancak, yaz aylarında Belek’in nüfusu neredeyse üçe katlanır. Belek otelleri; insanların bütçelerine ve ihtiyaçlarına hitap eden özellikler taşır. Yaz aylarında yoğunluktan dolayı bu otellerde yer bulmak imkansız hale gelir. Bir başka deyişle, Belek otelleri için erken rezervasyon yaptırmak şarttır. Belek; Antalya’daki diğer yerlere kıyasla farklı özellikleri ile dikkat çeker. Spor merkezi oluşu ciddi bir avantajdır. Bunun yanı sıra, hem doğası hem de tarihi yapıları ile farkını ortaya koyar.

Aklınızda Belek’e nasıl giderim sorusu yer alıyor olabilir. Ancak, bu durumu dert etmenize gerek yok! Bilhassa Antalya Havalimanı’na geldiğiniz takdirde çeşitli ulaşım seçenekleriyle kendinizi bir anda Belek’te bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Belek’in günübirlik gezilecek bir yer olmadığını ifade etmeliyiz. Bu güzel yeri gezebilmek adına en az iki gününüzü ayırmalısınız. Son olarak, buraya kadar gelmişken bazı lezzetlerin tadına bakmanız gerektiğini bilmelisiniz. Örneğin, Antalya piyazı, nane çorbası, kulak çorbası, balık çorbası gibi lezzetler tam olarak damak tadınıza hitap edecektir.

En İyi Belek Otelleri

Belek; sahip olduğu Belek otelleri ile de farkını ortaya koyuyor. Gelin, en iyi Belek otelleri listesine bir göz atalım!

  • Maxx Royal: Hiç şüphesiz en popüler Belek otelleri arasındadır. Akdeniz sahilinde yer alan bu otelde tabiri caizse yok yok! Yedi havuzu ve beş restoranı ile farkını ortaya koyar. Ayrıca, tesis bünyesindeki lunaparkı ile de fark yaratır. Son olarak, bu otelin 18 delikli golf sahasına hayran kalacağınızı ifade etmeliyiz.
  • Regnum Carya Golf & SPA Resort: Harika bir Belek oteli ile karşınızdayız. Açık ve kapalı havuzları dikkat çekicidir. Sauna, buhar banyosu, masaj uygulamaları ve daha birçok özelliği ile fark yaratır.
  • Gloria Serenity Resort: Akdeniz kıyısında yer alan bir oteldir. Sahip olduğu özel plajı ile dikkat çeker. Ayrıca, ziyaretçilerine oldukça lüks terapiler sunar. Buna ek olarak, golf sahalarına oldukça yakındır.
  • Kaya Palazzo: 200 metre uzunluğundaki plajıyla deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını en iyi şekilde çıkarmanızı sağlar.
Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu