Sorting by

×
İlginç BilimÜtopyaVideobilim

ABD Senatörleri UFO Gözlemlerine İlişkin Kapalı Bir Brifing Düzenledi

Geçtiğimiz haftalarda üç ABD senatörü UFO gözlemlerine ilişkin Pentagon’da kapalı kapılar ardında bir brifing verdi. Toplantı ABD deniz kuvvetlerinde bazı pilotların tanımlanamayan hava fenomenlerine ait bir dizim gözlemiyle alakalıydı. Yapılan bu toplantı kongrenin bu konuyu gittikçe daha ciddiye aldığını gösteriyor.

Nisan ayında ABD Deniz kuvvetleri personelinin tanımlanamayan uçaklarla karşılaşma raporlarına ilişkin raporlarıyla haber alındı.

“Eğer deniz kuvvetleri pilotları tanımlanamayan karşılaşmalar yaşıyorsa, bu güvenlik kaygısıdır diyor Senatör Warner ve bu konunun derinlemesine incelenmesine gerek olduğuna inanıyor,” diyor İstihbarat Komitesi başkan yardımcı  Mark Warner ‘ın konuşmacısı Rachel Cohen .

Ayrıca geçtiğimiz hafta Başkan Donald Trump ‘da ABD TV kanalına UFO gözlemlerinden kısaca bahsetmişti.

“Onlar gibi düşünmek isterim . Bununla ilgili kısa bir brifing verdim. Fakat insanlar UFO gördüklerine inanıyor. Ben inanıyor muyum? Pek değil”.

Resmi Kayıtlara Geçen Belgeler

Ayrıca The New York Times ‘da yayınlanan bir raporda, pilotların “tuhaf cisimlerle” karşılaştığı ve bunların” görünür bir motor veya kızılötesi egzos dumanı olmadığı” fakat 30 bin fitte hipersonik hızlarla uçabildiği belirtiliyor.

“Eğer bu hava balonuysa dert edecek bir şey yok,fakat küçük yeşil adamlar veya bir şeyler varsa, pilotlarımızın hayatını bunlar için gereksiz yere riske atamayız,” dedi Cohen CNN’e verdiği demeçte.  

Kongrenin bu gizem karşısında daha resmi adımlar atarak, Savunma bakanlığı tarafından uydular tarafından veriler toplayarak detaylı bir analiz yapmasını ve askeri hava sahasını veya deniz altını ihlal eden tanımlamayan mekiklere rapor sunmasını istemesi bekleniyor.  

Her ne kadar bu gözlemlere takılan cisimler olsa da bunların casus dronelar ya da benzeri cisimler olabilir. Sonuçta komplo teorileriyle hareket etmek çok mantıklı görünmüyor.

Kaynak: https://www.politico.com/story/2019/06/19/warner-classified-briefing-ufos-1544273

https://futurism.com/the-byte/senators-classified-briefing-ufo-sightings

https://www.politico.com/story/2019/06/19/warner-classified-briefing-ufos-1544273
Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu