Çarşamba , Eylül 19 2018
Anasayfa / Genel / 3D HOLOGRAFİK CAMDAN HEYKELLER

3D HOLOGRAFİK CAMDAN HEYKELLER

Pek çok katman camdan oluşan holografik heykeller görenleri büyülüyor.

Kanada temelli  David Spriggs ve Çin doğumlu Xia Xiaowan pek çok şeffaf cam katmanı kullanılarak, bunları sanatsal 3 boyutlu holografik heykellere dönüştürdü. Boşlukta duruyormuş gibi değişken persfektifler sergileyen bu sanatsal çalışmalar oldukça sıra dışı gözüküyor. Çarpıcı ve bomba gibi beyine kazınan imajlar, kozmik patlamalar insanı  sıra dışı boyutlara taşıyabiliyor. Cam üzerindeki bu imajlar üst üste gelince hologram etkisi yaratarak, insanı sanki derinliklerine çekiyor. Bazıları oldukça korkutucu olan bu heykeller sanatsal açıdan oldukça farklı bir değere sahip. Ayrıca devasa camlardan yapılan bu- 3 boyutlu holografik heykellerin yapımı da oldukça zor.

Oldukça farklı olan bu teknik pek çok sanatseverin oldukça ilgisini çekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak.  http://www.visualnews.com/2011/01/04/3d-paintings-on-panes-of-glass/

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı Telefonlar Klozet Kapağından 10 Kat Fazla Bakteri İçerebiliyor

Insurance2go tarafından yapılan bir araştırmada akıllı telefonların tuvaletlere oranla 10 kata kadar fazla bakteri barındırabileceği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.