GenelÜtopya

3D HOLOGRAFİK CAMDAN HEYKELLER

Pek çok katman camdan oluşan holografik heykeller görenleri büyülüyor.

Kanada temelli  David Spriggs ve Çin doğumlu Xia Xiaowan pek çok şeffaf cam katmanı kullanılarak, bunları sanatsal 3 boyutlu holografik heykellere dönüştürdü. Boşlukta duruyormuş gibi değişken persfektifler sergileyen bu sanatsal çalışmalar oldukça sıra dışı gözüküyor. Çarpıcı ve bomba gibi beyine kazınan imajlar, kozmik patlamalar insanı  sıra dışı boyutlara taşıyabiliyor. Cam üzerindeki bu imajlar üst üste gelince hologram etkisi yaratarak, insanı sanki derinliklerine çekiyor. Bazıları oldukça korkutucu olan bu heykeller sanatsal açıdan oldukça farklı bir değere sahip. Ayrıca devasa camlardan yapılan bu- 3 boyutlu holografik heykellerin yapımı da oldukça zor.

Oldukça farklı olan bu teknik pek çok sanatseverin oldukça ilgisini çekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak.  http://www.visualnews.com/2011/01/04/3d-paintings-on-panes-of-glass/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitenin tek gelir kaynağı olan reklamları görmezden gelmeyin, adblock ücretsiz websitelerini bitirecek tek şeydir.