Sorting by

×
Yeni İcatlar

24 inç Ekranı Cebinizde Taşımak İster Misiniz ?

projektör ekran sput

Artık her yerde küçük ekranlar taşıyabilirsiniz, fakat işinizde kullandığınız 24 inç ekranı kolayca taşıyamazsınız. Arovia şirketi, vinil kompozit ekrana mini bir projektör ile ultra keskin görüntüler yaratabiliyor. Spontaneous Pop-Up Display(eşzamanlı açılan ekran) yani SPUD adı verilen bu teknoloji sayesinde cebinizde 24 inç yüksek çözünürlüklü bir ekran taşıyabilirsiniz. Bu sayede HDMI kablo ya da kablosuz olarak Intel’in WiDi protokolünü kullanarak görüntüyü aktarabiliyor.

Bu taşınabilir projeksiyon monitör sadece 680 g (5.6 x 14.2 x 19 cm civarında). Portatif bu sistem, mucidi Alexander Wesley  sadece bir saniyede büyüyerek, masaüstü monitörü haline geliyor.

Bu ekran özel bir vinil kompozitten üretilerek, istinai bir kontrast ve netlik sağlıyor. SPUD 1280*720 çözünürlük sağlayarak, geleceğin aranılan konsepti olabilir.

spud-display-7

Wesley bu sayede Rice Üniversitesi Ulusal Bilim Fonu’ndan hızlandırıcı destek kazandı. Wesley bu fikri üretim müdürü olarak çalıştığı şirkette powerpoint ve excell sunumlarını görmek için yeterli ekrana sahip olmadığını, görünce geliştirdi.

Bir aya kadar KickStarter kampanyası başlatacak Wesley, bağışlarla bu muhteşem fikrinin meyvesini toplamayı amaçlıyor. Wesley ve  dört kişilik ekibi Google’la kontrat yaparak ürünü yaymayı planlıyor.

SPUD’ın satış fiyatı 300 dolar civarında olacak.

spud-display-3

Kaynak : http://www.gizmag.com/spud-pop-up-screen/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: 24 inç Ekranı Cebinizde Taşımak İster Misiniz ? - HaberGaraj.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu