Sorting by

×
Bilim-Kurgu SinemaGenelÜtopya

2013′ DE KAÇIRILMAYACAK EN İYİ BİLİM-KURGU FİLMLERİ

Bilim kurgu hayranı iseniz 2013′ de gösterime girecek bu bilim kurgu filmlerini kaçırmayın.  Bu ay gösterime giren Oblivion ile beraber bu yıl izleyeceğimiz bilim kurgu filmleri 2013′ te gerçekten heyecan yaratmaya başladı. Elysium, After Earth, Ender’ s Game  vb. gibi bilim kurgu filmleriyle gelecek yeniden şekillenmeye başladı. Filmlerin konuları da oldukça enteresan olsa da , çoğunda hepimizi kontrol eden karanlık güçler rol oynuyor.

Bununlar beraber süper kahraman filmleri de devam ediyor. Eğer sizde geleceği merak ediyorsanız bu filmler inanılmaz teknolojiler sayesinde doğabilecek muhtemel gelecekler hakkında ilginç konulara değiniyor.

 

 

 

 

OBLIVION

Askeri bir yönetimin eseri olan bir grup, güvendikleri ve askeri konuda deneyimli olan Jack isimli bir askeri, bir zamanlar isanların yaşadığı “Dünya” isimli gezegene keşif için yollarlar. İnsanların yok olmasından önce bu “Dünya” gezegeninde nasıl yaşadıklarını tespit için gönderilen Jack’in karşına hiç beklemediği sürprizler çıkacaktır.
Tron filmiyle isminden söz ettirmiş yönetmen Joseph Kosinski’nin yönetmen koltuğunda yer aldığı ve kendi çizgi romanı olan romandan uyarladığı filmin kadrosunda Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nicolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman gibi isimler yer alıyor…

Film 12 Nisan 2013‘ de vizyona girdi.

Filmi kesinlikle tavsiye ediyorum. IMDB  : 7.2 puan

 

 

AFTER EARTH – Dünya: Yeni Bir Başlangıç

Dünya içerisinde yaşayanlar tarafından terk edilmiş, insanlar artık yaşamlarını başka gezegenlerde sürdürmeye başlamıştır. Dünyaya yaptıkları bir yolculuk sırasında uzay gemileri arızalanan küçük Kitai ve babası Jack burada tuhaf yaratıklar ve korku dolu tehlikeli olaylarla mücadele etmek zorunda kalır.

Aslında konu olarak Oblivion ‘la benzerlik gösteriyor. Film 7 Haziran 2013′ de gösterimde olacak.

 

 

ELYSIUM

“Mahvolmuş gezegen dünyanın zengin insanları, uzay istasyonu Elysium’un güvenli ve el değmemiş yaşam şartlarına dahil olabilmek için mücadele vermektedir, ki bu istasyonda yalnızca sağlık ve zenginlik vardır. Tıbbi yardım yalnızca Elysium’da mevcut olunca gezegenin fakir vatandaşlarından biri, her ne pahasına olursa olsun uzay istasyonuna ulaşmaya çalışır ve hareketleri sahip olma ve olmama konusunda tüm dengeleri alt üst eder.”

Oldukça enteresan bir gelecek filmi olabilir.

Gösterim Tarihi :  9 Ağustos 2013 

 

 

ENDER’ S GAME

Gavin Hood tarafından yönetilen film, Orson Scott Card’ın klasikleşmiş bir bilim kurgu romanından uyarlanmıştır.
Düşman bir uzaylı topluluğu dünyaya saldırır. Donanma komutanı olan Mazer Rackham, onlarla kahramanca mücadele eder.  Askeriyenin eğittiği genç askerlerin arasından çok zeki olan Ender Wiggin’in birliğe katılması istenir.
Kısa bir süre sonra başarrılı Ender, Kumanda Okulunda yükselir.  Mazer Rackham’ın tarafından, dünyayı kurtarmaya giden bu tehlikeli yol için bir eğitim alacaktır.

Gösterim Tarihi : 1 Kasım 2013

 

 

STAR TREK

2013 yazında, öncü yönetmen J.J. Abrams, bizlere Star Trek’i Bilinmeze Doğru götürecek muhteşem bir aksiyon macerayı sunacak.

Atılgan’ın mürettebatı eve geri çağrıldığında, kendi organizasyonları içinde durdurulamaz bir terör gücünün donanmayı ve temsil ettiği her şeyi parçaladığını, dünyamızı bir kriz içinde bıraktığını görürler.

Bitirmesi gereken şahsi bir kavgası olan Kaptan Kirk,  tek kişilik kitle imha silahını yakalamak için savaş alanına doğru özel bir arayış başlatır.

Kahramanlarımız yaşamla ölüm arasında destansı bir santraç oyununa sürüklenirken, aşka meydan okunacak, dostluklar parçalanacak ve  Kirk’ün geride bıraktığı tek ailesi olan müretebatı için fedakarlıklar yapması gerekecek.

Ünlü bilim kurgu serisi klasiği yine etkileyici bir filmle devam edecek gibi gözüküyor.

Gösterim Tarihi : 7 Haziran 2013

Star Trek Bilinmeze Doğru Fragmanı | sinemalar.com

 

MAN OF STEEL- SUPERMAN

Süper kahraman anıtı altında, Süpermen her zaman en dikkat çekici ve saygı gösterilen karakter olmuştur. Clark Kent/Kal-El (Henry Cavill) birinin hayalgücüyle güçleri nedeniyle yabancılaşmış hisseden yirmili yaşlarında genç bir gazetecidir. Yıllar önce ileri bir uzaylı gezegeni olan Kripton’dan Dünya’ya yollanmıştır; Clark ise şu soruyla uğraşmaktadır – Niçin burdayım? Manevi ailesi Martha (Diane Lane) ve Jonathan Kent (Kevin Costner)’in değerleriyle şekillenmiş Clark, çok geçmeden süper yeteneklere sahip olmanın çok zor kararlar almak demek olduğunu keşfedecektir. Ama Dünya durağanlığa en çok ihtiyaç duyduğu zamanda saldırıya uğrar. Yetenekleri barışı getirmek ya da zafer kazanmak için kullanılabilir mi? Clark, “Süpermen” olarak bilinen kahraman olmalı; sadece dünyanın son umut ışığı olarak görünmek için değil, sevdiğini de korumak için

Gösterim Tarihi: 14 Haziran 2013 

‘Man Of Steel’ Türkçe Altyazılı Fragmanı | sinemalar.com

 

IRON MAN 3

Tony Stark, Milyarder bir iş adamı, kahraman ve bir mucittir.  Bu sefer daha güçlü bir düşmanla karşı karşıya kalıyor.  Stark  zorlu bir mücadeleye giriyor. Fakat en yakınlarını korumak içinsadece zeka ve cesarete değil, içgüdülerine de ihtiyacı var. Bu savaşta Stark’ın kafasındaki soru filmin en can alıcı yanı: “Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?”

Gösterim Tarihi:3 Mayıs 2013

Demir Adam 3 Türkçe Fragman | sinemalar.com

PASIFIC RIM ( Pasifik Savaşı) 

Guillermo del Toro’nun yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrollerinde İdris Elba, Charlie Hunnam ve Rinko Kikuchi gibi isimlerin yer aldığı bilim kurgu tarzındaki Pacific Rim, insanlığı tehdit eden uzaylılarla savaşmak için, tasarlanan ve isimleri Jaegers olan dev robotların savaşını konu alıyor.

Bana sanki biraz klişe bir konu tekrardan işlenmiş gibi geldi . Yine de görsel efektler açısından bir Transformers kadar olacağı şimdiden belli.

Gösterim Tarihi : 19 Temmuz 2013

Pacific Rim Fragman | sinemalar.com

THE WOLVERINE

Wolverine bu sefer Japonya’da seyredeceğiz ve düşmanları samuraylar olacak. 1982’de dört bölüm olarak çıkan çizgi romanın bölümlerinden uyarlanacak olan filmide, Wolverine aşkı olan Mariko Yashida’yı bulabilmek için Japonya’ya gidecek. Başrollerinde Hugh Jackman, Will Yun Lee ve Tao Okamoto yer alıyor.

X-Man ve de özellikle Wolverine hayranları için kaçırılmayacak bir film.

Gösterim Tarihi  :  26 Temmuz 2013

Wolverine Türkçe Altyazılı Fragman | sinemalar.com

WORLD WAR Z ” DÜNYA SAVAŞI Z” 

Zombi Savaşı’nın gerçek dehşetiyle yüzleşmenin vaktidir… Çin’de ortaya çıkan bir virüs insanları yaşayan ölüler haline getirmektedir. Bu nedenle insanlar ve zombiler yine ayrılıyor ve savaşıyor. Günümüzde virüslerin artık inanılmaz pandemik krizler yaratabileceği düşünülürse, artık zombiler ya da kudurmuşlar belki de biyolojij bir silah olabilir. Aslında karanlık bir gelecek imajının işlendiği bir film.

Brad Pitt’in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği film, insanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı odağına alıyor. Film Max Brooks’un aynı adlı kitabından uyarlandı.

Gösterim Tarihi : 21 Haziran 2013 

RIDDICK

Güneşin kavurduğu bir gezegende ölüme terk edilen Riddick kendini yırtıcı bir uzaylı türüyle karşı karşıya bulur. Hayatı için savaşırken aktive ettiği yardım alarmı iki gemiyi harekete geçirir. Birinde paralı askerler taşınmaktadır ötekine ise Riddick’in geçmişinden biri kaptanlık yapmaktadır. Riddick geri dönüyor bakalım bu film gerçekten izlemeye değer mi?

Gösterim Tarihi : 6 Eylül 2013

 

 

 

Kaynak :http://www.sinemalar.com

http://www.imdb.com/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu