Sorting by

×
BilimÇalıştay ve Etkinlik

Yıldız Teknik Bilim Çalıştayı Başlıyor

Bilim Çalıştayı, fen bilimlerinin çeşitli alanlarındaki komitelerin kendi içerisinde bilimle ilgili verilen sorunları tartışarak varsa bir çözüm önerisi sundukları bir konferanstır. Katılımcılar kendi üniversitemizin öğrencilerinden oluşacak olup konferans sürecinde bilim dünyasının farklı dallarında sorun oluşturan önemli konuları konuşarak çözüm üretmeye çalışacaklardır. Konferansın sonunda ise her komiteden bir ya da iki temsilci gün boyunca konuştukları konular ve vardıkları çözümlerle ilgili diğer komitelere bir özet konuşması yapar. Bu konferans katılımcıların münazara ve müzakere yeteneklerini geliştirmek için güzel bir fırsat olmasının yanında farklı bilim dallarının çeşitli konularında fikir ve bilgi alışverişi yapma fırsatı sunar ve bu sayede bilimsel farkındalığı arttırır ve genel kültürü geliştirir.

Konferansın işleyişi şu şekildedir: Açılış seremonisinden sonra katılımcılar komitelerde yerlerini alır ve komite başkan ve komite başkan yardımcılarının eşliğinde kendilerine verilen konu eşliğinde tartışmaya başlarlar. Bu tartışmalar süresince katılımcılar komitenin konusunu oluşturan sorunlar için çözüm ortaya atmaya başlarlar. Ortalama 45 dakika süren bu oturumlar yaklaşık 15-20 dakika süren aralarla gün boyunca devam eder. Günün sonunda ise kapanış seremonisi gerçekleşir. Bu seremonide her komiteden seçilen temsilciler özet konuşmalarını yaparlar. 8 Mayıs’ta Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Elektrik- Elektronik Fakültesi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlikte katılım gösterenlere sertifika da verilecektir.   

Komitelerimiz:

1) Biyoloji ve Sağlık Komitesi

2) Fizik ve Uzay Bilimleri Komitesi

3) Çevre ve Sürdürülebilirlik Komitesi

4) Yapay Zeka ve Teknoloji Komitesi

5) Paralel Evrenler Komitesi

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu