GenelİşREKLAM

Üniversiteler ve Okulların Seçtiği En İyi Online Sınav Oluşturma Platformu Hangisidir?

Corona virüsünün saldırısı ve okulların ve kolejlerin kapatılmasıyla birlikte, dersleri online tutmak için dijital alanın kullanımı özellikle önemli hale geldi. Çok geçmeden tüm eğitim merkezleri bu alana girmeye mecbur kaldı ve öğretmenler öğrencilerle online olarak ilişkisi kurmaya yöneldiler.

Öğretmenlerin eğitim konusunda özel bir sorunu yoktu ve sadece öğrenciler sınıfta derse katılmak yerine evden öğretmenlerini dinliyorlardı. Uygun platformların kullanılması, öğrencilerin derse katılımının düzgün bir şekilde yapılmasını ve herkesin derste zamanında bulunmasını sağlamıştır.

Her şey yolunda görünüyordu ve okulların çevrimiçi olmasıyla ilgili bir sorun yoktu; Öğretmenler sınav denilen önemli bir konu ile karşı karşıya kalana kadar. Çevrimiçi bir sınava girmenin kendi zorlukları ve güçlükleri vardı. Bir yandan uygun bir ortamda soru sorup ve sınav oluşturmak, diğer yandan öğrencileri sınav konusunda doğru bir şekilde test etmek öğretmenler için online ortamın sorunlarından olabilirdi.

Bu tür sorunlarla mücadele eden sadece öğretmenler ve okullar değildi. Üniversiteler ve profesörler ayrıca çevrimiçi eğitim alanından sonra öğrencileri test etmek için kendi zorluklarına sahipti. Fakat öğretmenlerin ve üniversite profesörlerinin bu zorlukları çözmelerinin yolu neydi?

Çözüm basitti!

Birçok okul ve üniversite bu sorunu çözmek için online sınav yazılımı kullandı ve Porsline’ın okullar ve üniversiteler tarafından en iyi sınav yazılımları içinde bulunmak çok uzun sürmedi.

Akademik yıl için en iyi sınav oluşturma yazılımı

Öğrencilerin test edileceği ortam, arzu edilen özelliklere sahip olmalıdır. Online sınav oluşturmak için kullanılabilecek çeşitli platformlar vardır; ancak bunlar arasında Porsline birçok okul ve üniversitenin bu yıllarda kullandığı en iyi seçenektir.

Ama bu online test oluşturma yazılımı neden bu alandaki en iyi yazılımdır ve neden bu kadar çok okul ve üniversite ondan yararlanıyor?

Porsline, çoktan seçmeli veya metinsel sınav oluşturmak için kullanabileceğiniz online bir test oluşturma platformu dur. Porsline tamamen Türk diline dayanmaktadır, bu da çalışmayı çok kolaylaştırmaktadır.

Porsline’ın sınav oluşturmak için bazı özellikleri:

 • Sadece birkaç basit sürükle ve bırak yöntemiyle çevrimiçi bir test oluşturun
 • Çevrimiçi açıklayıcı test oluşturucu
 • Web tabanlı test oluşturma yazılımı
 • Program yüklemeye gerek kalmadan Android için çevrimiçi test oluşturucu
 • Yanıtlama süresi ayarları
 • Her sınav katılımcısı için çevrimiçi sınav puanının otomatik hesaplanması
 • Testten hemen sonra cevap anahtarını katılımcıya gösterme
 • Online sınav sayısında sınır yok
 • Eşzamanlı sayıda çevrimiçi sınav düzenlemede istikrar için dünyadaki modern mimari ve teknolojilerin kullanımı
 • Her katılımcıya bir kez yanıtlama hakkı
 • Sınav katılımcısının puanını velilere, öğretmenlere ve sınav görevlilerine bildirme imkanı
 • Okul müdürleri ve öğretmenler için analitik ve istatistiksel raporlar hazırlama
 • Çevrimiçi test sorularının rastgele görüntülenmesi
 • Çoktan seçmeli test sorularını rastgele düzenleme
 • Web’de sınav katılımcısının kopya çekmesini önlemek için gelişmiş mekanizmalar
 • Türkçe, İngilizce, Arapça, Farsça (Rusça ve İspanyolca çok yakında) dillerinde çevrimiçi test tasarımı
 • WhatsApp, Telegram, SMS, okul sitesi, üniversite vb. aracılığıyla çevrimiçi sınavlar yayınlayın
 • Telefon, sohbet ve e-posta yoluyla destek hizmeti
 • Online testin otomatik olarak başlaması ve sonlandırılması için tarih ve saati ayarlama
 • Eğitim kompleksleri, yükseköğretim kurumları ve üniversiteler için erişim seviyeleri sağlayın
 • Her sınav katılımcısı için özel bir rapor kartı sağlama
 • Test ve açıklayıcı sorularda puanlamayı ayarlama

Okullar ve üniversiteler neden online sınav oluşturmak için Porsline’ı kullanmalıdır? 

Büyük sorunuz online test ve online anketin nasıl oluşturulacağı ise, Porsline ile artık bu konuda endişeniz kalmasın, çünkü sadece birkaç tıkla istediğiniz sınavı ve anketi oluşturabilir ve linkini öğrencilerinize gönderebilirsiniz.

Okulların ve kolejlerin Porsline’a iyi ilgi göstermesinin nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

İlk sebep: Porsline’ın istikrarlı ve her zaman kullanılabilir bir altyapısı var.

İkinci sebep: Porsline ile aynı anda binlerce öğrenciden online sınav alabilirsiniz.

Üçüncü sebep: Bu sınav oluşturma sitesiyle çalışmak çok basit ve kolaydır.

Dorduncu sebep: Online sınav sonuçlarını öğrencilere hemen gösterebilir ve kendiniz görebilirsiniz.

Beşinci sebep: Test sonuçlarının analizi bölümü yardımıyla farklı ders gruplarının sınavlarının cevaplarını karşılaştırabilirsiniz.

Altıncı sebep: Online sınav soruları sayfasına girmeden önce öğrencinin kimliğini doğrulayabilirsiniz.

Yedinci sebep: Bir derste farklı öğrenci grupları için, kopya çekme olasılığını sıfıra indirmek adına farklı sorular ve farklı seçenekler gösterebilirsiniz.

Sekizinci sebep: Online sınavınızı tasarlarken cevap anahtarını kullanabilirsiniz.

Dokuzuncu sebep: Porsline desteği, sorunlarınızı yanıtlamak ve en kısa sürede çözmek için her zaman hazırdır.

Onuncu sebep: Bu online formların yardımıyla veliler okullarla daha fazla bağlantı ve katılım kurmuş ve memnuniyetleri de artmıştır.

Onbirinci sebep: Cevap anahtarının yardımıyla öğretmenler ve profesörler, testi düzeltmek için daha az zaman harcarlar ve sorunları düzeltmek ve daha fazla içerik öğretmek için daha çok zaman ayırabilirler.

Onikinci sebep: Danışmanlar, Akademik Yetenek Değerlendirme Formu gibi formlar yardımıyla öğrencilerin ve velilerin ihtiyaçlarını daha iyi tespit edebilmekte ve gelecekleri hakkında daha iyi karar vermelerine yardımcı olmaktadır.

Onüçüncü sebep: Uzaktan eğitimde bu formların ve periyodik sınavların kullanılması öğretmen-öğrenci ilişkisini korumuş ve öğrencilerin eğitim düzeyini yüksek tutmuştur.

Ondorduncu sebep: Çevrimiçi okul formları, istatistikleri daha iyi kontrol etmelerine ve çalışma saatlerini azaltmalarına yardımcı oldu.

Onbeşinci sebep: Okullarda ve eğitim kurumlarında yönetim ve denetim süreçleri bu formlar ve testler yardımıyla daha hızlı, daha iyi, daha kolay ve daha doğru bir şekilde yapılmıştır.

Önemli Sonuç:

Online bir test oluşturmak ve eğitim personelinizin çalışma kalitesini artırmak için daha az zaman harcamak ve son olarak sonuçları daha iyi ve profesyonel bir ortamda görmek için Porsline’ı kullanın. Şimdi Porsline’da oturum açın ve kayıt olduktan sonra ilk online sınavınızı oluşturun.


Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu