Sorting by

×
GenelREKLAM

Herhangi Bir Telefon Numarasından Konumu Nasıl Bulunabilir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonların işletim sistemleri olan android ve İos işletim sistemlerinin taban çalışmaları ile kişilerin konumlarını net olarak bulabilme özelliklerine sahiptir. Bu bağlamda detectico uygulaması ile bir kişinin sadece telefon numarasını girmesiyle birlikte net konum uygulaması sağlanmaktadır.

 Detectico Nedir?

 Detectico uygulaması tüm dünyada yaygın olarak kullanılan ve her yerden tüm operatörler tarafından desteklenen bir konum bulma uygulaması olarak tanımlanmaktadır.

 Detectico Nasıl Çalışır?

 Detectico, akıllı bir telefona sadece tespit etmek amacıyla gönderilen bir bağlantıyla telefonun sahibinin nerede olduğunu ve konumu net olarak tespit etmektedir. Gönderilen bağlantıyı telefon sahibi tıklaması ile konum dışında telefona ait bilgileri ve veri sızıntısını da tespit etmektedir.

 Detectico Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

 Uygulama olarak kullanılan detectico kişisel gizliliğe oldukça önem vermektedir. Detectico uygulamasının en önemli özelliği telefona herhangi bir uygulama yükleme zorunluluğunun bulunmamasıdır. Bu sayede akıllı telefonların hafızalarında yer kaplamaması sağlanmaktadır.

 Detectico uygulamasını tüm telefon operatörleri desteklemektedir. Geçmiş senelere ait eski model akıllı telefonlar dahi bu uygulamayı desteklemeye olanak sağlamaktadır. Tüm telefonların SMS yani kısa mesaj özelliklerinin aynı mantık çerçevesinde çalışması bu anlamda kapsam alanını geniş tutmaktadır. Çünkü detectico sadece kısa mesaj kanalı ile faaliyet göstermektedir.

 Detectico uygulaması GPS yöntemi ile çalışması sebebiyle dünyanın her yerinde rahatlıkla kullanılmaktadır.

 Detectico ile tespit edilen konum tam ve net sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda sınırsız tespit özelliği ile istediğiniz kadar sınırsız numara tespiti yapma konusunda olanak sağlamaktadır.

 Başta anne ve babaların çocuklarının nerede olduğunu belirlemek konusunda oldukça tercih ettikleri hizmetler arasında yer almaktadır. Bu durumda kapalı bir iletişim olması veya telefon yolu ile ulaşılamaması durumunda detectico hizmeti ile net konum sayesinde yer tespiti sağlanabilmektedir.

 Detectico Uygulaması Nasıl Kurulur?

 Tespit edilmek istenen telefon numarası ile birlikte SMS yolu ile gönderilmesi detectico uygulamasının çalışması için yeterli olmaktadır. Bu sayede telefon numarasının kime ait olduğu ve ilgili telefon numarasının hangi konumda olduğunu hemen tespit edilmektedir. Herhangi bir uygulama yükleme gibi durum söz konusu değildir. Sadece SMS yolu ile çalışmaktadır.

 Bu anlamda casus yazılım ve spam aramalarının nereden geldiği ve isim bilgileri hemen tespiti sağlanabilmektedir. Kurulum diye bir prosedürü bulunmamakta sadece SMS yolu ile tespit edilmesi istenen telefon numarasının gönderilmesi yeterli olmaktadır.

 Herhangi Bir Telefon Numarasından Konum Tespiti Yapılabilir mi?

 Telefon numarasının detectico ile anlık olarak konumunun nerede olduğu hemen tespit edilmektedir. Bu sayede konum yardımı ile ilgili telefonun hangi adreste olduğu da hemen bulunabilir olması özellikleri arasında yer almaktadır.

 Detectico bir takip programı ve konum tespiti yapan uygulama olarak tanımlanmaktadır. Bu sayede endişe verici bir durum ile karşılaşılması durumunda detectico programı ile anlık olarak yer tespiti yapılmaktadır.

 Detectico Programı İle Kişisel Bilgilerin Paylaşımı Yapılıyor mu?

 Hedef olarak belirlenen telefon numaranın konum tespiti yapılmak istendiğinde konumu öğrenmek isteyen kişi kendi bilgilerini paylaşmak istemez ise bu durumda takibe alınan telefonun mesajı genel gönderim sağlanacağı için kişisel bilgi paylaşımı söz konusu olmamaktadır.

 Ancak tespit yapan kişi kendi kişisel bilgilerinin görülmesini istiyor ise bu durumda veri paylaşımı hükmü gereğince rıza verilmesi halinde öğrenilmesi söz konusu olmaktadır.

 Kişisel veri güvenliği esaslarına dayanarak detectico hizmeti verilmektedir. Bu anlamda özellikle dolandırıcı anlamında spam aramaların kimler olduğu ve nereden arandığı bu yöntem ile tespit edilerek emniyet kurumuna bilgi verilmesi ile olası dolandırıcılık eylemlerinden korunmak söz konusu olmaktadır.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu