Sorting by

×
GenelREKLAM

Türkiye Led Ekran Teknolojisi Led Garanti

Led Ekran

Led Ekran Teknolojisi

LED ekranlar, son zamanda popüler dijital ekran teknolojisi olarak yaşamımızda yerini almaktadır. Bu teknolojiler, özellikle son yıllarda gelişmiş ve sektörde yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Her geçen gün daha çok kişinin tercih ettiği LED ekran avantajları ve kullanım alanları da gün geçtikçe artmaktadır.

 LED Ekran Nedir?

 LED teknolojisi kullanılarak tasarlanmakta olan led ekran modül ve ya panel gibi birimlerin birleşmesiyle oluşmaktadır. Yarı iletken devre elemanları bulunan sistemlerin ebatları ve de parlaklık seviyeleri, her zaman değişiklik göstermektedir.

 LED çipleri plastik kılıfla bağlantı uçlarına bağlanıp her parçayı oluşturmaktadır. Her LED, pikselleri oluşturur. Pikseller modülleri, modüller panelleri oluşturur. Paneller ekranları meydana getirmektedir. LED ekran teknolojisinin önemli terimlerinden biri de piksel aralığıdır.

 LED’ler arasındaki uzaklık anlamındaki bu terim, teknolojik olarak çözünürlüğü belli eder. Bu bağlamda düşük piksel aralığı olan LED ekranlar yüksek çözünürlüklü ve de kaliteli görüntü de olan sistemlerdir. Bu nedenle LED ekran seçiminde dikkat edilmelidir.

 LED Ekranların Kullanım Alanları Nelerdir?

 Günümüzde LED ekran kullanım alanları geniştir. Bunlar; açık hava reklamları, mağaza reklamları dijital tabela, görsel sunumlarda kullanılan etkinlikler, konferanslar gibi pek çok alan vardır. Ayrıca stadyumlarda maç sırasında izlenen reklamların yayınlanması, anonslar için kullanılır.

 Dijital restoranların menülerinde, LED ekranlar daha modern görünüm sağlamaktadır. LED ekranlar, trafik işaretlerinde de kullanılır. Özellikle ana yollar ve otobanda kullanılarak yolculara güncel bilgileri sunar.

https://www.ledgaranti.com.tr/

 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu