Sorting by

×
GenelMimarlıkREKLAM

Minimalist Dekorasyon Tarzı Hakkında İpuçları

Son dönemin en popüler dekorasyon stillerinin başında minimalist tarz geliyor.  Minimalist ev dekorasyonu aslında uzun zamandır var olan ancak yeni yeni popülerlik kazanan stillerden biridir. Eğer siz de yaşam alanlarınızda bu dekorasyon tarzının hakim olmasını istiyorsanız  bazı önerilerimiz olacak. Evinizde minimalist dekorasyon tarzının en şık versiyonlarından birinin hakim olması için ipuçlarına hemen göz atmaya başlayın.

  • Az Eşya!

Öncelikle bu tarzın olmazsa olmazı az miktarda eşyadır. Dolayısıyla kullanmadığınız tüm eşyalardan evinizi arındırmanız gerekiyor.  Eşyalardan kastımız sadece mobilyalar değil. Dekoratif amaçlı olarak kullandığınız eşyaları da azaltmanız gerektiğini unutmayın. Aksi halde ne yaparsanız yapın yaşam alanlarınızda bu tarzın hakim olmasını sağlayamazsınız. Sadece zorunlu olarak kullanmanız gereken eşyaların evde bulunması gerekiyor. Ortaya ferah bir alan çıkmasını sağlayın.

  • Soft Renkler

Bu dekorasyon tarzında renk seçiminin önemsiz olduğu düşünülse de bu bilgi doğru değil! Evinizde kesinlikle soft renklerin kullanılması gerekiyor. Aynı zamanda çok sayıda rengin bir arada bulunmasından itina ile kaçınmalısınız. Sadece bir ya da iki farklı rengin kullanılması çok daha huzurlu ve dingin bir atmosfer yaratmak adına tercih edebileceğiniz seçeneklerden biridir. Soft renk tonları  tüm yaşam alanlarında daha sakin bir ortam algısı yaratır.  Bu nedenle söz konusu dekorasyon stili ile de muhteşem bir uyum yakalayan renklerdir.

  • Doğal Işık

Aydınlatmanın da gözden geçirilmesi gerektiğini unutmayın. Olabildiğince doğal bir gün ışığı sunan aydınlatma ürünlerini tercih etmelisiniz. Led lambaların kullanıldığı aydınlatmalar son dönemde sıklıkla tercih ediliyor olsa da bu tarz ile pek uyumlu değil. Dolayısıyla led aydınlatma stilinden uzak durmanın ve yaşam alanlarınızda doğal aydınlatma ürünlerinin bulunmasını sağlamanız gerekiyor.

  • Kullanışlı Bir Mutfak!

Minimalist stilin olmazsa olmazlarından biri de kullanışlı bir mutfağa sahip olmaktır. Ancak bu konuda endişe etmeyin çünkü mutfak çizimi yapmanızı sağlayan yani tamamen sizin seçiminize bağlı olarak bir mutfak tasarımı yapılmasına olanak tanıyan platformlar da var. Bunların başında gelen de Intema oluyor. Hemen intemamutfak.com.tr adresine tıklayarak bu tarza uygun bir mutfak çizimi yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu