GenelREKLAM

İş Hayatında Düzenli Çalışmanın Yolları

Zamanı verimli kullanmak, gün içerisinde çok daha fazla işi tamamlamanızı sağlayabilir. Fakat zamanı doğru ve verimli bir şekilde kullanabilmeniz için de düzenli bir çalışma şeklini alışkanlık haline getirmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. İş hayatında düzenli olmanın pek çok yolu var. Bunlar arasında en kolay ve en doğru olanları sizlerle paylaşacağız.

Defter Kullanın

Defter çeşitleriİş yaşamında düzenli olmanın altın kuralı, çalışmalarınıza dair önemli bilgileri kağıda dökmektir. Pek çok kişi seçimini ajanda kullanmaktan yana yapıyor. Ancak ajanda belirli bir takvim çerçevesinde çalışma planı yapmaya ya da not almaya elverişli bir iç dizayna sahip. Fakat defter kullanımı size daha özgür bir planlama yapma olanağı tanıyabilir. Defterler, günlük iş sıralamasını yapabilir, yapılması gereken işleri önemli ya da daha az önemli gibi ayırabilir, randevularınızın tamamını farklı bir sayfada konumlandırabilirsiniz. Bu sayede hangi gün ofiste olacağınız hangi gün dışarıda görüşme yapacağınız gibi farklı planlamaları da daha kolay organize edebileceksiniz.

Post-itlere Daha Fazla Görev Verin

post itPost-it’ler çalışma masanızda bir dekor olarak kalmasın. Onlara verebildiğiniz kadar fazla görev verin. Çünkü post-itler size hatırlatmalar yapmanın yanı sıra aramanız gereken numaraları, gitmeniz gereken yerleri de aklında tutabilir. Hatta çalışmanız esnasında nerede kaldığınızı dahi size gösterebilir. Gün içerisinde yapmanız gereken işlerin acillik durumuna göre renkleriyle size gruplandırma yapabilir. Aslında kendinden yapışkanlı not kağıtlarına istediğiniz her görevi verebilirsiniz. Düzenli bir çalışma günü geçirmenize yardımcı olacaklarından hiç endişeniz olmasın.

E-Maillerinizde Öncelik Sıralaması Yapın

Özellikle e-maillere göre çalışmasını yapanlar bir öncelik sıralaması gerçekleştirerek daha düzenli bir çalışma hayatına sahip olabilir. Yalnızca flag atayarak son derece kolay bir şekilde öncelik sıralaması yapabilirsiniz. Bu sayede her sabah e-maillerinizi kontrol ettiğinizde hangilerinin önemli olduğunu aklınızda tutmak ya da ayırmak zorunda kalmazsınız.

Günü İkiye Ayırın

Sabahları ve öğleden sonra olmak üzere günü ikiye ayırabilir ve planlamanızı bu şekilde yapabilirsiniz. Sabah ile öğle arasındaki zaman yaratıcılığın daha yüksek olduğu zamanlardır. Yaratıcılığınıza ihtiyaç duyulan işleri sabahları yapın. Fotokopi çekmek gibi işleri ise günün son saatlerine bırakabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitenin tek gelir kaynağı olan reklamları görmezden gelmeyin, adblock ücretsiz websitelerini bitirecek tek şeydir.