Sorting by

×
Yeni İcatlar

DÜNYANIN EN KÜÇÜK UZAKTAN KUMANDALI HELİKOPTERİ ÜRETİLDİ Mİ?

Namco Bandai firması Nano-Falcon adını verdiği dünyanın en küçük uzaktan kumandalı helikopterini ürettiğini iddia ediyor. Kapalı mekanda uçuş için tasarlanan bu küçük helikopter  sadece 6,5 cm uzunluğunda ve 11gram ağırlığında. Kızılötesi kumandayla yönlendirilen helikopter, 4 kalem pille şarj edilebilen bir kumandaya sahip. Kumanda 5 m  menzilde etkili, yani tam bir ofis eğlencesi denilebilir.

Bu kadar küçük olmasına göre Nano-Falcon diğer minyatür helikopterlere göre yeteneksiz sayılmaz. Dual rotor “çifte inversiyon mekanizması” sayesinde  yükselikp alçalabiliyor, ileri ya da geri hareket edebiliyor. Firma rotor yarıçapını düşürerek gyro sensörle stabiliteyi arttırmış.

Full şarjla bu minik helikopter 5 dakikaya kadar uçuyor. Bunu lityum-iyon polimer pili sayesinde yapıyor. Şarj içinse helikopteri şarj kablosuna bağlayarak 30 dakikalığına şarj etmek yeterli.

Yine de bu ufak helikopterlerle dolu oyuncak pazarında bu helikopterin dünyanın en uzaktan kumandalı küçük helikopteri olduğunu iddia etmek zor. Bu tarzda pek çok minyatür uçan oyuncak olmasına rağmen, bu ufak helikopteri almak isterseniz fiyatı 50 dolar civarında.

Eğer sizde ofisteki arkadaşlarınızla sıkılıyorsanız bu helikopter tam size göre ;)

 

Kaynak : http://www.gizmag.com/nano-falcon-worlds-smallest-rc-helicopter-toy/27958/

 

dünyanın en küçük helikopteri-gerçek bilim nano falkon en küçük kumandalı helikopter-gerçek bilim nano falko kumanda-gerçek bilim dünyanın en küçük rc helikopteri-gerçek bilim

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu