Sorting by

×
REKLAMTıp ve Sağlık

Bursa’da Buz Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

İnsan vücudu kıl yapısıyla örtülüdür, bu kıl yapısı bazı bölgelerde görünmezken bazı bölgelerde göze çarpan yoğun tüylerdir. Bu sebeple bu tüylerin temizlenmesi mecburidir. Çünkü hem görsel olarak, hem hijyen açısından oldukça önemlidir, ayrıca vücuttaki bu tüyler sürekli uzadığı için alınması gerekir. Çok eski yıllardan beri sürekli yeni yöntemler geliştiriliyor, bu yöntemler geçici olsa da temizlik sağlıyor belirli bir süre tüylerin olmamasını sağlıyor. Ancak kökünden temizlik de olsa üzerinden alınması da olsa tüylerin bir süre sonra uzamana yol açıyordu, dolayısıyla kalıcı temizlik sağlanması adına talep oluştu! İşte bu sırada teknoloji sayesinde istenmeyen tüylerin kalıcı olarak temizlenmesini sağlayan bir yöntem geliştirildi. Lazer epilasyon ile istenmeyen tüyler köklerinden temizlenerek daha doğrusu kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı epilasyon teknolojisi geliştirildi. Bu yöntemde belirli bir zaman sonra kullanıcıları tatmin etmemeye başladı, çünkü talep acısız ve ağrısız bir uygulama beklentisi yönünde oldu. Bu aşamada karşımıza Buz Lazer çıktı! Çünkü yoğun talep üzerine geliştirilen teknoloji ile Buz Lazer acısız ve ağrısız epilasyon olarak kozmetik sektöründe yerini aldı! Dünya üzerinde kabul görmüş Buz Lazer ülkemizde de en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemi olarak yerini almıştır. Lazer epilasyon Bursa ilinde de hizmete başlayarak kullanım ağını her geçen gün genişletmeye devam etmektedir.

Buz Lazer Nedir?

Buz lazer, buz başlıklı epilasyon cihazıdır. Bu başlık sayesinde cilt soğutularak acı ve ağrı hissi ortadan kaldırılmıştır. Buz başlık uygulama esnasında cildi soğuttuğu için acı hissedilmez ve konforlu uygulama sağlar. Kademeli ısıtma özelliği bulunan Buz lazer, kıl köklerine enerji ileterek kıl köklerini tahrip eder ve böylelikle bir daha kıl oluşmasını engeller. Ancak bu belirli bir seans sayısı sonrasında gerçekleşir. Genellikle 6-8 seans sonra istenilen netice elde edilir ancak bu süre de kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Buz lazer herkese uygun kullanım sağlar, istenmeyen tüylerinden tamamen kurtulmak isteyen 18 yaşını doldurmuş herkes buz lazer ile epilasyon yaptırabilir. Lazer epilasyon Bursa ilinde de yoğun talep üzerine yeni merkezlerde de kullanıma açılmış ve herkese ulaşmayı amaçlamıştır.

Herhangi bir sağlık sorunu sebebiyle, yada genetik sebeplerle cildinde yoğun tüylenme olan ve bu duruma çare arayanlar içinde acısız bir yöntem olduğu için mucize niteliğindedir. Sürekli tüylerinden şikayet edenler buz lazer ile bu tüylere veda edebilirler. Lazer epilasyon Bursa için uygun fiyatlarla her bütçeye hitap edebilmeyi amaçlayan buz lazer ile tanışmak için beklemenize gerek yok, çünkü buz lazer her mevsim uygulanabilen bir teknolojidir.

Detaylı bilgi ve size en yakın kliniği bulmanız için www.buzlazer.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu