Cumartesi , Ağustos 19 2017
Anasayfa / Genel / Yeni Volvo S80 ‘de İleri Çarpışma İkaz Sistemi Bulunuyor

Yeni Volvo S80 ‘de İleri Çarpışma İkaz Sistemi Bulunuyor

Yeni Volvo S80 2013’de gerçekten diğer ataları gibi bir teknoloji harikası. Arabada güvenlik yine üst düzeyde tutulmuş.  Araçta uyarlanabilir seyir(cruise)  kontrol sistemi var. Bu sistem sayesinde araç öndeki araçla takip mesafesinin koruyarak muhtemel kazaları önlüyor. Ayrıca araçta çarpışma öncesi ikaz sistemi var. Böylece sürücüyü uyararak kazadan kurtulmasını sağlayabiliyor. Mesela öndeki araca çok hızlı yaklaşırsanız araç sesli ve görsel uyarı veriyor . Gerekirse frene basarak aracı yavaşlatıyor. Böylece araç sizin için çarpışmayı engellemiş oluyor. Muhtemelen AB ‘nin yakında zorunlu hale getireceği otomatik fren teknolojisine de uyuyor.

 

 

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilimsel Makale Çevirileriniz İçin Çözümünüz

Pek çok araştırma görevlisi, akademisyen, professor ve bilim adamı araştırmaları ve deneyleri esnasında yurtdışı kaynaklara …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*