Çarşamba , Mart 29 2017
Anasayfa / Bilim / Water Discus Hotel Dubai ile Rüyalar Gerçekleşiyor

Water Discus Hotel Dubai ile Rüyalar Gerçekleşiyor

SUALTI2

İş sıradışı tasarımlara gelince sanırım Dubai başı çekiyor. Dünyanın en yüksek binası Burj Kalifa’ dan, denizde yer alan süper lüks adalara, Burj Dubai adı verilen 7 yıldızlı otele kadar pek çok lüks ve sıradışı mimari projeye ev sahipliği ediyor.

Bu nedenle mimarları yapımı yine oldukça zor olan, yarısı suyun altında olan deniz tabanı manzaralı olan bu oteli yapması kaçınılmaz oldu. ‘Water Discus Hotel’ uzay gemisi şeklinde suya oturtulmuş şekilde duruyor.Tasarımcılar, Derin Okyanus Teknolojisi (Deep Ocean Technology-DOT) kullanarak yaptıkları otelin okyanusun derinliklerini keşfetmek isteyen tatilciler için iyi bir alternatif olmasını umuyorlar.

Otel isveçli şirket BIG InvestConsult tarafından geliştirildi. Yeni geliştirilen teknolojilerle otelin okyanusun kalbi niteliğindeki otel sadece dalmak isteyenler için değil, ayrıca süper lüks tatil arayışı içinde olanlar için iyi bir alternatif olacak.

Otel iki diskin birleştirilmesiyle oluşuyor, diskin biri suyun üstünde, diğeri suyun altında olmak üzere, asansörleri taşıyan üç ayak üzerinde duruyor.

Üstteki diskte yüzme havuzu, restoran ve devasa bir havuz var. Ayrıca otelin tasarımı tsunami ve her türlü felakete uygun olarak yapılmış. Tehlike anında alttaki diskte yüzeye çıkıyor.

 

Odalar suyun 10 metre altında yer alıyor. 21 otel odası dalış merkezi ve bara bitişik şekilde duruyor. Özel bir ışıklandırma sistemi ve odalardaki son teknoloji en küçük yaratıkları büyüterek görmeyi sağlıyor. Ayrıca otelde her türlü güvenlik önlemi alınmış.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/travel/article-2138828/Dubai-underwater-hotel-Emirate-plans-hotel-rooms-10m-surface-sea.html

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla’nın İzinde: Kablosuz Elektrikle Odadaki Tüm Cihazları Çalıştırdılar

Walt Disney Şirketi’nden araştırmacılar her şeyin kablosuz şarj edilebildiği bir oda tasarladılar. Disney Research’den bilim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*