Sorting by

×
GenelREKLAMYaşam Tarzı

Sprey Boya ile Hayatınıza Renk Katın

Sprey boya günümüzde en çok tercih edilen boya türlerinden biridir. Kolay kullanım imkânı sunması, uygun fiyatlara satın alınabilir olması, birbirinden canlı renklere ve farklı özelliklere sahip olması sebebiyle bu boya türü oldukça tercih edilir. Sprey formdaki boyalarla ilgili bilgi almak için size özel hazırladığımız yazımızı okumaya devam edin.

Hayatı renklendiren boya modellerinden biri olan sprey yapıdaki boya, farklı türlere ve çeşitlere de sahiptir. Ayrıca bu boya türünde her rengi kolaylıkla bulabilmek mümkündür. Diğer boya çeşitlerine göre daha kolay bir şekilde kullanılabilen boyalar, aynı zamanda daha kısa süre içerisinde kurur ve sürüldüğü yere hızlı bir şekilde renk verir. 

Bu avantajları doğrultusunda tercih edilmekte olan sprey formdaki boyalar, birbirinden farklı yerlerin boyanması için de kullanılmaktadır. Duvar, tuval ve eşyaların boyanması için kullanılan sprey boya, günümüzde en çok tercih edilen boya türleri arasında yer alır. 

Sprey Boya Nasıl Kullanılır? 

Sprey boya kullanım açısından oldukça kolaydır. Ayrıca bu boyanın tercih edilmesindeki en büyük sebep de kolay ve basit kullanımıdır. Ayrıca renk seçeneğinin fazla olması da sprey yapıda olan boyayı tercih etme de öne çıkıyor. Selsil güvencesiyle satın alacağınız sprey formdaki boyaları kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz; 

  • Öncelik olarak boyanın dışarısında yer alan ambalaj veya paketleri çıkarın.
  • Ardından boya tüpünün kapağını çıkarın. 
  • Sonrasında tüpü kısa süreliğine sallayarak boyayı hazır hale getirin. 
  • Ardından tüpün üst kısmında yer alan butona yavaşça basarak boyanın çıkmasını sağlayın.
  • Boyayacağınız eşyanın yüzeyine boyayı 30 santimetre uzaklıktan sıkınız.
  • İkinci bir kat boya sıkmak isterseniz kısa bir süre bekleyiniz.
  • Küçük objeleri boyamak isterseniz açık alanda boyama yapabilirsiniz. Açık bir alana sahip değilseniz boyayacağınız eşyanın altına naylon örtüler ya da gazete kâğıdı koyabilirsiniz. Böylece boyama yaparken istemediğiniz alanlar boya olmaz.

Yukarıdaki adımları uygulayarak sprey boya türleriiçerisinde yer alan tüm boya çeşitlerini kolaylıkla kullanabilir, daha kolay bir şekilde hayatınıza renk katabilirsiniz. 

Sprey Boya Nasıl Çıkarılır? 

Sprey boya günümüzde birçok yüzeyi boyamak amacıyla tercih edilmektedir. Boyama esnasında sprey boyanın etrafa sıçrama olanağı az olsa dahi amatör olarak boyama yapılırsa etrafa boya gelebilir. Bu aşamada da kullanıcılar tarafından sprey boya nasıl çıkar sorusunun cevabı merak edilebilir. 

Oldukça kolay bir şekilde kullanılan ve yüzeylere uygulanan sprey yapılı boya türleri, yine aynı basitlikle yüzeyden çıkarılabilir. Sıçrayan, yanlışlıkla sürülen boyaları yüzeyden çıkarmak için asidik çözeltiler kullanmak gerekebilir. Bu amaç doğrultusunda özel olarak üretilmiş ürünler yardımıyla veya bir aseton yardımıyla sprey boyayı yüzeyden çıkarmak ve yüzeyi temizlemek mümkündür. Ancak bu aşamada çözeltinin yüzeye doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Aksi takdirde yüzeyin orijinal boyası zarar görebilir veya artık kullanılamaz hale gelebilir. 

Sprey Boya Fiyatları Ne Kadar? 

Sprey boya fiyatları, birçok faktör doğrultusunda değişiklik gösterir. Boya modeli, boya rengi, sprey formdaki boya türleri, tüp miktarı gibi çok sayıda faktör fiyatlarının değişiklik göstermesinde etkilidir. Ancak selsil.com, her koşulda uygun fiyatlı ve kaliteli sprey formdaki boya türlerini sizlerle buluşturmaktadır. 

Sprey kutularda satılan boyaların renk skalası oldukça geniştir. Kullanımının kolay olması ve canlı renklere sahip olmak istiyorsanız Selsil markasının sprey formdaki boyaları sizin için uygun olacaktır. Siz de Selsil.com web sitesini tercih ederek birbirinden farklı sprey yapıdaki boya modeli içinden size ihtiyacınız olanı seçebilir, uygun fiyatlar karşılığında kolaylıkla satın alabilirsiniz. Selsil güvencesiyle üretilen sprey formdaki boya modellerinden birini seçerek kaliteli bir sprey boyaya sahip olabilir, birbirinden farklı yüzeylerde bu boyayı kullanarak hayatınıza renk katabilirsiniz. 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu