GenelREKLAM

Saç Growth Faktör – Büyüme Faktörlü Saç Tedavisi: Doktor Murat Konakçı Anlatıyor!

Saç growth faktör, diğer ismiyle büyüme faktörlü saç tedavisi yıpranmış, mat ve saç dökülmeleri için etkileyici sonuçlar sunuyor. Özellikle erkek tipi saç dökülmeleri ve yıpranan saçlar için tercih edilen bu kür, kısa süre içinde güçlü sonuçlar sağlıyor. Saç growth faktör uygulamasını başarıyla uygulayan Zen Poliklinik, medikal estetik hekimi Doktor Murat Konakçı’ya en çok merak edilen soruları yönelttik. Doktor Murat Konakçı, saç growth faktör uygulamasının klinik araştırmalarla onaylandığını belirtirken uygulama ile ilgili en önemli ipuçlarını bizimle paylaştı.

Saç Growth Faktör – Büyüme Faktörlü Saç Tedavisi

Saç growth faktör tedavisini gücünü ve hacmini kaybeden, uzamayan ve yıpranan saçlara ek olarak dökülme problemi yaşayan hastalarımız için tercih ediyoruz. Kür olarak uygulanan bu tedavi Skin stamp isimli özel bir cihaz ve mikro iğnelerin yardımıyla gerçekleştiriliyor. Zengin içeriği sayesinde 33 farklı bileşeni barındıran özel kürü, saç derisi altına enjekte ederek uyguluyoruz.

Bizler, Zen Poliklinik’te saç ekimi operasyonu geçiren hastalarımız için özellikle bu kürü tercih ediyoruz. Bununla birlikte saç ve sakal bölgeleri için de bu tedavi kullanılabiliyor. Tedavinin esas amacı güçsüz ve neredeyse tüy haline gelen saçları güçlendirmek ve sağlığına kavuşturmak.

Saç Growth Faktör İle Daha Güçlü Ve Sağlıklı Saçlar!

Büyüme faktörlü saç tedavisi, 18 – 65 yaş aralığındaki kadın ve erkekler için uygulanıyor. Saç dökülmesi, hacmin kaybedilmesi, matlaşma vb. problemlerde bu tedavi sayesinde güçlü ve sağlıklı saçlara ulaşılıyor. Zen Poliklinik’te saç growth faktör tedavisi için kullandığımız kürde yer alan tüm bileşenler FDA tarafından onaylı. Bununla birlikte bu yöntem dünyanın farklı noktalarında yüz binlerce insanın sağlıklı saçlara kavuşması için kullanıldı ve günümüzde hala en etkili kürler arasında.

Saç growth faktör tedavisinde kullanılan kürde saçın sağlıklı hale gelmesi için birçok vitamin, aminoasit, protein ve mineral yer alıyor. Üstelik bu kürün doğrudan saç derisine enjekte edilmesi daha kısa süre içinde kalın telli ve gür saçlara sahip olunmasını sağlıyor.

Zenginleştirilmiş Formülü İle Kısa Sürede Etkili Sonuçlar

Zen Poliklinik’te inovatif yaklaşımımız ve çözümlerimiz doğrultusunda bu tedaviyi uzun bir süredir uyguluyoruz. Hastalarıma bu kürü uyguladığımda büyük oranda başarılı sonuçlar alıyorum. Aynı zamanda kaş, bıyık ve sakal gibi çok kalın olmayan kıllar için de bu yöntemi tercih ediyoruz.

Hastalarımla gerçekleştirdiğim ilk muayene sonucunda saçın yapısı ve saçın dökülme tipini belirliyorum. Bu doğrultuda tüm şartlar uygunsa işleme başlıyoruz. Skin stamp adı verilen özel bir cihaz ve 0,8 mm mikro iğnelerin yardımıyla kanallar açılıyor. Açılan kanallar aracılığıyla kürü doğrudan saç derisine ve köklerine uyguluyoruz.

Hastalarımızın saç yapısına göre seans sayılarını belirliyoruz. Genellikle 4 seans uygulanmakla birlikte saçın durumuna göre seans sayısında artış ya da azalma görülüyor. Seansların her biri yaklaşık 15 dakika sürüyor ve iki haftada bir yeniden işlemi tekrarlıyoruz.

Yoğun Saç Dökülmesi Yaşayanlar İçin Birebir: Büyüme Faktörlü Saç Tedavisi

Beslenme eksikliği, menopoz, kemoterapi, stres, yoğun kent yaşamı, genetik faktörler vb. sebeplerle saç dökülmesi sık sık karşılaştığımız bir sorun. Zen Poliklinik’te hastalarımın görüşleri doğrultusunda en uygun saç tedavisini belirliyorum. Özellikle erkek tipi saç dökülmeleri ve güçsüz saçlar için ise en etkili sonuç, saç growth faktör ile sağlanıyor. Bununla birlikte seans sırasında acı ve ağrı hissinin oluşmaması ve hastalarımın günlük yaşantısına devam edebilmesi ise tedavinin daha kolay ilerlemesini sağlıyor.

Dr. Murat Konakçı

Anestezi ve Saç ekimi

https://zenpoliklinik.com/tr/

(0216) 212 07 47

Facebook: @zenpoliklinik

Instagram: @zenpoliklinik

YouTube: ZenPoliklinik

Google Maps: ZenPoliklinik

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu