Sorting by

×
GenelİşREKLAM

Instagram hacklemek nedir? Instagram hesabını hacklemek mümkün mü?

Bir başkasının Instagram hesabına girmek mümkün müdür? Sizi aldattığını düşündüğünüz kişinin ya da çocuklarınızın sosyal medya hesaplarına girebilir misiniz? Bir Instagram hesabının içeriğini takip etmenin en kesin ve güvenilir yolu nedir? Hem çocuklarınızın güvenliği hem de kafanızdaki soru işaretlerinin yok olması için bir Instagram hesabı nasıl hacklenir sizin için derledik.

Instagram neden bu kadar popüler?

Milyarlarca kişinin kullandığı Instagram sosyal medya uygulaması özellikle Z kuşağı arasında çok popüler. Elbette bunun bazı nedenleri var. Önceleri yalnızca iPhone kullanıcıları için geçerli olan bu uygulama, giderek artan talep nedeniyle Android kullanıcıları için de geçerli hale gelmiştir ve dünya genelinde hızla yayılarak milyarlarca insanın her gün kullandığı bir uygulama olmuştur.

Peki Instagram’ı bu kadar popüler yapan etkenler nelerdir? Öncelikle fotoğraf ve video yüklemek çok kolaydır. Günümüz gençliğinin fotoğraf konusundaki hassasiyetini göz önüne alırsak neden Instagram’ı tercih ettiklerini yadırgamayızç İkinci olarak hikaye özelliğinin kullanımının basit ve yaygın olması. 24 saat geçerli olan hikayeler ana sayfaya gönderi yapmanıa gerek kalmadan anlık durumunuzu güncellemenizi sağlar.

Elbette Instagram’ın sunduğu iş hesabı açabilme özelliği de onun çok tercih edilmesine yaramaktadır. Ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi milyarlarca kişiye kolayca göstermenin en etkili yollarından biridir Instagram. Takipçilerinizle doğrudan iletişime geçebilir ve iş yerinizin gelişip büyümesini sağlayabilirsiniz. Reklam gibi giderlerden kurtulmanız da cabası.

Bir Instagram hesabini hacklemek mümkün müdür?

Bir Instagram hesabı nasıl hacklenir sorusu çokça sorulmaktadır. Fakat burada ‘hacklemek’ terimiyle sözünü ettiğimiz, birinin kişisel bilgilerini ele geçirerek ondan bir şey çalmak değildir. Bizim burada kastettiğimiz Insatgram hesabına girerek onun takibini yapmak ve başka telefonun mesajlarını okuma, paylaşılan fotoğraf ve videoları, arkadaş listesi ile takip edilenler gibi bilgileri görebilmek.

En etkili yöntem nedir?

Bir Instagram hesabı nasıl hacklenir? Bunun için en etkili yöntem telefon takip programıdır. Eğer birinin Instagram hesabına doğrudan erişim sağlamak istiyorsanız mSpy’ın keylogging özelliğini kullanabilirsiniz. Program, hedef telefondaki her basılan tuşu kayıt altına aldığından, elde etmeyi amaçladığınız şifrelere sahip olarak takip etmek istediğiniz kişinin hesabına girebilir ve dilediğiniz kadar takip altında tutabilirsiniz.

mSpy uygulamasını kullanarak başka birinin Instagram hesabından tüm fotoğraf ve videoları, gelip giden mesajları, kişiler listesini ve diğer ayarları görmeniz mümkündür. Böylelikle ister çocuklarınızın kimlerle görüştüğünü ve ne paylaştıklarını merak edin, isterseniz eşiniz ya da sevgilinizin sizi aldatıp aldatmadığından emin olmaya çalışın, mSpy bu konuda kafanızdaki tüm soru işaretlerini giderecektir.

Çocuklar ve gençler için en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da çocuklarınızın her adımını takip etmek isteyebilirsiniz. Özellikle siber zorbalık ya da şiddet eğilimli içeriklerden ve kişilerden onları korumak isteyebilir ve bunun için Instagram hesap çalma uygulaması kullanmak isteyebilirsiniz. Kendini gerçek kimliği ile tanıtmayan kötü niyetli insanları engellemek için en etkili yöntem mSpy’dır.

Hangi yöntemleri kullanabilirsiniz?

Instagram hackleme sitesi var mıdır? Hayır. Instagram hackleme için kullanılabilecek ilk yöntem o hesaba ait şifreyi tahmin etmektir. Böylelikle Instagram hesabı hack yapılabilir. Fakat bunun ne kadar az geçerlilik taşıyacağını herkes bilir. Bir şifrenin tahmin edilebilmesi için o kişiye ait bazı özel bilgilerin, doğum günü tarihinin, evcil hayvan isimlerinin ya da araba plakası gibi detayların bilinmesi ve bu bilgilere dayanarak tahmin edilmeye çalışılan şifrenin defalarca girilmesi gerekebilir. Şifre tahmini için:

  • Instagram Giriş sayfasını açın
  • E-posta ya da kullanıcı adını girin
  • Şifre kısmına tahmin ettiğiniz şifreyi yazın
  • Eğer şifre yalnışsa bu adınları tekrarlayın

Şifre tahminini zorlaştıran etkenlerden biri, çok kez girilen yanlış şifre nedeniyle hesabın engellenmesidir. Böyle bir durumda o hesaba girmek için pek de bir şansınız kalmaz. Diğer bir etken ise iki faktörlü güvenlik uygulamasıdır. Eğer şifreyi girmeye çalıştığınızda Instagram hesabının sahibine e-posta ya da kısa mesaj aracılığıyla doğrulama kodu gidiyorsa, bu konuda da yapabileceğiniz fazla bir şey kalmayabilir.

Instagram hacklemek için diğer yöntem ise Phishing adı verilen Oltalama yöntemidir. Buna şifre avcılığı da denilmektedir. Bu yöntemle bir link ile şifreleri hacklenecek kişiye bir yazılım gönderilir ve kişi bu linke tıkladığı anda telefonunda kayıtlı olan tüm şifrelere ulaşılabilir. Bunu Instagram için de yapmak mümkündür. Hacklemek istediğiniz Instagram hesabının aynısını Phishing yöntemi ile oluşturduktan sonra bunun linkini karşı tarafa bir e-posta aracılığıyla göndererek onun tıklamasını ve oturum açmasını beklemelisiniz.

Karşı taraf oturum açtığında bir hata mesajı alacaktır. Bu sırada siz ise onun Instagram hesabının şifresine erişeceksiniz. Bu yöntemin riski ise karşı tarafın Phishing yöntemini anlaması ve linke tıklamadan e-postayı silip atmasıdır. Peki yukarıdaki yollar ile bir hesabı ele geçiremezseniz, başka bir yöntem var mıdır? Bunu da sizler için araştırdık.

Sonuç:

Eğer siz de bir Instagram hesabının içeriğindeki her bilgiyi görebilmek ve hatta uzaktan müdahale edebilmek istiyorsanız bir casus takip programı arıyor olabilirsiniz. Bir telefonu tarayıcı geçmişinden, gelen ve giden aramalara, konum bilgisinden kişi listesine, Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarına ve daha fazlasına kadar takip etmek için tek yapmanız gereken hemen mSpy edinmek.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu