Sorting by

×
Genel

İnovatif Platform Liderlervadisi.com TTGV Dr. T. Fikret Yücel Ödülünü Aldı

liderlervadisi-ödülttgv

İnovasyon (yenilik) dünyasının önde gelen isimleri ile birlikte yıllardır süregelen Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirilen liderlervadisi.com TTGV’nin Türkiye’deki özel sektör tarafından yürütülen Ar-Ge ve teknolojik yenilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla verdiği prestijli Dr. T. Fikret Yücel Ödülü’nün bu yılki sahibi oldu.
İnovasyon dünyasına yeni bir bakış açısı getiren Liderlervadisi.com İstanbul Marriott Hotel’de düzenlenen ödül töreninde finaliste kalan on çalışma arasından İNOVASİST şirketinin Kurucu Ortağı ve CEO’su Metin Uçucu, liderlervadisi.com çalışması ile birinciliğe layık görüldü.
Dr. T. Fikret Yücel’in takdim ettiği ödül ardından kısa bir konuşma yapan Metin Uçucu yaklaşık 2,5 yıldır bu platformu geliştirmekle uğraştıklarını ve birçok kişinin uzunca bir süre bu proje için emek harcadığını vurguladı.

İnovasyon dünyasında mühendislikten yöneticiliğe kadar girdiği her kurumda adeta bir idol haline gelen bir duayenin ismi ile anılan bir yarışmada ödül alıyor olmanın kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Uçucu, “Biz bu yola çıktığımızda temel amacımız girişimcilerin ve teknoloji girişimlerinin önüne çıkan bariyerleri kaldırmaktı. Yenilikçi fikir sürecinden pazara çıkıncaya kadar girişimcilerin, inovasyon yapmak isteyen insanların ve kurumların önüne çıkacak bariyerleri bir şekilde çözecek yazılım çözümleri geliştirmeyi hedeflemiştik. Platforma birçok yenilikçi özellik kazandırmayı arzu ediyorduk. Bunlardan bir tanesi fon merkezi adını verdiğimiz ve bütün finansman kaynaklarına erişimi birkaç dakikaya düşüren bir uygulama oldu. Aynı şekilde kaynaklara ulaşımı ve inovasyon sürecini hızlandırmak için buna benzer altı-yedi uygulama geliştirdik. Bir sosyal medya platformu etrafında sosyal medyanın sağladığı iletişim olanakları ile bunu kolaylaştırıcı hale getirdik. Umut ediyoruz ki Türkiye’de inovasyon sürecine katkı sağladıktan sonra bunu yurt dışına açarak leadersvalley.com ismi ile inovasyon alanında bir Türk markası kurma hedefimiz var.” dedi.
İnovasyon dünyasının önde gelen isimleri ile birlikte yıllardır süregelen Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirilen liderlervadisi.com ile hibe, teşvik, kredi vb. fon destek programlarına, uzmanlara, danışmanlara, yatırıcılara ve yatırımcı arayan teknolojilere erişildiği gibi yenilikler de paylaşılıyor.
TTGV Yönetim Kurulu Eski Başkanı Dr. T. Fikret Yücel adına düzenlenen ödül programı ile özel sektör tarafından yürütülen Ar-Ge ve teknolojik yenilik faaliyetlerinin çıktılarında niteliksel ve niceliksel gelişmeleri teşvik etmek amacıyla, bu alanda Türkiye’ye yönelik entelektüel düzeydeki faaliyetlerin desteklenmesi amaçlanıyor.
Ödül, Türkiye’deki “Ar-Ge Yönetimi”, “Yenileşim Yönetimi”, “Teknoloji Yönetimi” veya “Teknolojinin Ticarileştirilmesi” süreçlerinin veya ilgili politikaların geliştirilmesini ilgilendiren alanlarda araştırma, geliştirme ve yenilik çalışmaları gerçekleştiren kurumlara ve kişilere veriliyor.
1. gelen katılımcı Dr. T. Fikret Yücel Ödül Heykelciği ile 15.000 TL tutarında nakit ödül kazandı. Nakdi katkının yanında ödül sahibinin çalışmasının yaygınlaşması ve tanıtımı konusunda etkinlikler de TTGV tarafından destekleniyor.
Bu yılki Dr. T. Fikret Yücel Ödülü Değerlendirme Kurulu içerisinde, Gürallar Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve TÜSİAD Bilgi Toplumu ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Esin Güral Argat, Teknopark İstanbul Baş Danışmanı ve Eczacıbaşı İnovasyon Merkezi Danışmanı Doç. Dr. Cemil Arıkan, Yeditepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Uğur Çilingiroğlu, Koç Üniversitesi Ar-Ge’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Danışmanı  Enis Erkel ve ISRA VISION VISTEK Teknolojiden Sorumlu Başkanı ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytül Erçil yer aldı.

LiderlerVadisi .com 

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki Türkçe kaynak eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu