GenelREKLAMTeknoloji

İç Mekan LED ekran ve Dış Mekan LED Ekran Farkları

Led ekran teknolojileri, reklamcılık sektöründeki rekabetin artmasıyla beraber en çok tercih edilen tanıtım seçeneklerinden biri olmayı başarmıştır. Marka ve firmaların ürün tanıtımlarını başarılı bir şekilde yapabildiği bu ekranlar, yüksek görüntü kalitesine sahip olmaları yönüyle üstün bir performans göstermektedir. En popüler pazarlama araçlarından biri olan led ekran sistemleri, günün her anında başarılı bir şekilde görüntünün ekrana yansıtılmasını sağlar. Firmaların, tanıtımlarını hedefledikleri kitleye doğrudan ulaştırabildiği bu görüntüleme sistemleri, üstün bir performansa sahiptir. Görüntüleme sistemleri,iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Led Ekran Sistemlerinin Sunduğu Avantajlar


Led ekran sistemlerinin tercih edilmesindeki en temel sebeplerin başında, sunmuş olduğu üstün görüntüleme performansı gelir. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda başarılı bir şekilde tanıtım yapma imkanı sunan bu ekranlar, günümüzde de küçük ve büyük birçok işletme tarafından tercih edilmektedir. İç mekan led ekranlar, kapalı alanlara uygun olarak tasarlanan led sistemleridir. Hafif ve pratik bir şekilde taşınabilir yapıda olan bu led ekran sistemleri, özellikle mağazacılık sektöründe sıklıkla tercih edilmektedir. Led ekranlara yansıtılan görüntünün fark edilebilir olması için sinema sistemlerinde olduğu gibi ortamın karanlık olmasına gerek yoktur. Gün ışığında da yüksek kalitede performans gösteren bu led teknolojileri, kısa sürede hedef kitlenin dikkatini çekmeyi başarır.  Başarılı bir görüntüleme performansı gösteren led teknolojileri, bu nedenle hem iç mekanda hem de dış mekanda sıklıkla tercih edilir. Diğer görüntüleme sistemleri günün belirli zamanlarında kaliteli görüntüleme imkanı sunarken, led ekran teknolojileri günün her anında maksimum görüntü performansı sağlar. Örneğin; dış mekan led ekran teknolojileri sayesinde, gün ışığında da kaliteden ödün vermeden ekrana görüntü aktarımı yapılır. Led ekran teknolojileri, olumsuz hava şartlarına direnç gösterebilen dayanıklı ürünlerdir. Kar, yağmur, sis gibi hava koşullarından etkilenmeden, görüntünün hedef kitleyle başarılı bir şekilde buluşmasını sağlar.

İç Mekan Led Ekran ve Dış Mekan Led Ekran Farkları


Led ekran teknolojileri hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran arasındaki farkların neler olduğu sorusudur. Dış mekan led ekranlar açık hava reklamcılığında tercih edilirken, iç mekan led ekranlar kapalı alanlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Dış mekan led ekranlar, olumsuz hava koşullarında da üstün performans gösterecek şekilde daha dayanıklı yapıda üretilirken, iç mekan led ekranlar ise kapalı alanlarda en verimli çalışacak şekilde tasarlanmaktadır. Dış mekan led ekranlar, iç mekan led ekranlara göre daha canlı ve parlak görüntü kalitesine sahiptir. Çünkü dış mekan led ekranlar, gün ışığında da hizmet verdiği için iç mekan led ekranlara kıyasla ekran parlaklıkları daha yüksektir. İç mekan led ekranların piksel yoğunluğu, dış mekan led ekran sistemlerine kıyasla daha yüksektir. Buna oranla da piksel aralığı dış mekan led ekranlara göre daha azdır. Led ekran fiyatları, tercih edilecek ekranın ebatına göre farklılık göstermektedir.

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu