VideobilimYeni İcatlar

Bisikletinizin Lastiğini Deri Değiştirir Gibi Değiştirebilirsiniz

İyi bisikletçiler yola göre hangi lastiği seçeceğini bilir ve ona göre lastiğini seçer, fakat bu gerçekten zor bir iştir. İşte reTyre lastik sisteminde alttaki lastik, fermuar gibi açılarak aynı yılanların deri değiştirmesi gibi kolayca lastik değiştirilebiliyor. 568 gram ağırlığındaki Norveç tasarımı bu lastik, farklı arazi koşullarında göre değişebilir yüzeylere sahip. Şimdilik iç lastikli versiyonu üretilen lastiğin tubeless versiyonu üzerinde çalışılıyor.

Bu sayede arazi ve yol lastiği sanki deri değiştirir gibi fermuar açılarak değiştirilebiliyor. Fermuar sayesinde  kilitlenerek kaymayan lastikler, hem arazi hem de genel yol koşullarında kullanabilecek lastikleri bünyesinde barındırıyor. Özel yapılan karbid çivili kış modeli de buna dahil. Ayrıca lastikler ledler ve elektronik bağlanarak akıllı telefonla anlaşabilecek versiyonlar üretilebilecek.

700c/29-inç olan lastiklerin 26 jant olanı da üretilecek. Başlangıç fiyatı 36 dolardan başlayan, lastiklerin 70 dolarlık Premium versiyonu da bulunacak. Her yol için olan lastik 55 dolarken, kış lastiği 70 dolar olacak.

Temmuz gibi Avrupa’da satılacak olan lastikler, gelecek sene Kuzey Amerika’ya gelmesi planlanıyor. Ayrıca Kickstarter kampanyası ile kullanıcıların ilk elden ulaşması da sağlanabilir.

Kaynak : Newatlas

https://newatlas.com/retyre-zip-on-tire-skins/54877/

Daha Fazla Göster

Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve derliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu