Cumartesi , Mart 25 2017
Anasayfa / Teknoloji Haber / ULTRA İNCE ESNEK E-INK EKRANLI AKILLI KOL SAATİ ÜRETİLEBİLİR

ULTRA İNCE ESNEK E-INK EKRANLI AKILLI KOL SAATİ ÜRETİLEBİLİR

plasticlogicakıllısaat

Apple’ ın iWatch dedikoduları ortalığı kasıp kavururken, e-ink (elektronik mürekkep) geliştiricisi Plastic Logic firması incecik esneyebilen bir akıllı kol saati (smartwatch) konsepti tanıttı. Samsung, LG ve Google ‘ ında akıllı kol saati üretmesi  beklense de ortalıkta henüz başarılı bir tasarım bile yoktu.

Fakat Plastic Logic’ in hazırladığı yeni demonstrasyonla akıllı kol saatinin ne kadar fonksiyonel olabileceğini görebilirsiniz.  Renkli ve siyah-beyaz e-ink ekran seçeneklere sahip olacak ultra ince akıllı saatte değişik özellikler olacak. Akıllı kol saatine sahip olanlar telefonlarını bu saate yönlendirebilecekler, postalarını kontrol edebilecekler, QR kodlarını kontrol edebilecekler ve hatta nabızlarını anında görebilecekler.

Videoda saatin özelliklerine dair etkileyici bir tanıtım olmasına rapmen, Plastic Logic firması bu konuda şimdilik tedbirli davranıyor. ” Bu saat henüz üretilse de , bu devrimsel tasarım Plastic Logic’ in esnek plastik ekranları sayesinde hayata geçecek. ”  diyor firma. Herşey rağmen bu inanılmaz tasarım, şimdiye kadar teknoloji devlerinin sergileyemediği  en gerçekçi tasarım olma özelliğini taşıyor. Videoda saatin nasıl çalışacağı etkileyici bir demonstrasyonla anlatılmış .

Kaynak : http://www.dvice.com/2013-3-27/super-thin-prototype-e-ink-smartwatch-could-be-iwatch-preview

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzaydan Gelen Işınlar Telefonunuzun Donmasına Neden Olabilir

Akıllı cep telefonunuzla bir işlem yapıyorsunuz ve işte dondu herhalde aklınıza ilk gelen bir yazılım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*