Perşembe , Şubat 23 2017
Anasayfa / Elektronik / SUSTAINABLE DANS PİSTİ ENERJİNİZİ ELEKTRİĞE ÇEVİRİYOR

SUSTAINABLE DANS PİSTİ ENERJİNİZİ ELEKTRİĞE ÇEVİRİYOR

Bu pist insanların dans ederken oluşturduğu kinetik enerjiyi alarak elektriğe çeviriyor. Evet yanlış duymadınız, her insan hareket ederken enerji üretiyor ve bu enerji kişinin ağırlığına ve aktivitesine bağlı olarak 5-20 watt arasında güç üretiyor. Sustainable Dance Floor enerjinizi saklayabilen özel yapım bir dans zemini. Hareketten elde edilen enerji , elektrik enerjisine çevirilerek dans edene interaktif bir şekilde yansıtılıyor. Zemin her enerji seviyesinde görsel bir tecrübe sunarak, loading” yükleniyor” , average”sıradan” seviyesinden, maksimum seviye   olan ultimate high ” en yüksek”  seviyesine kadar sizi eğlendiriyor.

Bütün görseller dansçılarla gerçek zamanlı olarak sürekli etkileşim içinde. Bu da her bireyin enerjisini tecrübe etmesine yarıyor. Dans edenleri yaydıkları enerji hakkında bilgilendirmek bu zeminin asıl hedefi.

Hollanda’ da bulunan pist aynı zamanda parça parça kiralanabiliyor da. Bir parçanın kirası ise 60 euro. Bir parçası 65×65 cm boyutunda ve 68 parçaya kadar kiralanabiliyor.

Kaynak: http://www.materia.nl/583.0.html?&tx_ttnews%5Btt_news%5D=225&tx_ttnews%5BbackPid%5D=566&cHash=b06c811a19

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Özel bir şirkette kalite kontrol müdürlüğü yapıyorum. Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yıldızlararası Yolculuk İçin Kendi Kendini Onaran Çip

Bugünün teknolojisiyle üretilecek normal bir uzay aracının en yakın yıldıza ulaşması 18,000 yıldan fazla sürer. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*