Pazartesi , Mart 27 2017
Anasayfa / Videobilim / Snooperscope ile Cep Telefonu ve Tabletlere Gece Görüşü Kazandırın

Snooperscope ile Cep Telefonu ve Tabletlere Gece Görüşü Kazandırın

Normalde iPhone cep telefonunuzla ya da tabletinizle geceleri de güzel fotoğraflar çekebilirsiniz, fakat gece görüşüne gelince sıfır karanlıkta çekim yapmanız nerdeyse imkansız hale gelir. Yine bir Kickstarter mucizesi,  iPhone,Android ve tabletler için gece görüşü sağlayan yeni icat Snooperscope, iPhone’a kolayca takılabilen bir aparat. Mıknatısları sayesinde hemen iPhone arka yüzeyine tutturulup kullanılıyor.

Snooperscope adı verilen bu gece görüş dürbünü aynı zamanda bir tripod yardımıyla arabanın konsoluna ya da farklı bir yere bağlanabiliyor. Böylece gece kapıya koyup, geceleri kapınıza gelen davetsiz ziyaretçileri de gözetleyebilirsiniz. Çünkü bu gece görüş dürbünü iPhone ya da Android telefonunuza kablosuz olarak bağlanabiliyor. Cihazın kendi özel ağı sayesinde , bir uygulama ile kameranın görüntüleri telefonuza akabiliyor.

Ayrıca Snooperscope gece dürbünü sayesinde fotoğraf çekebilir ya da videoya alabilirsiniz. Kamera her gece görüş dürbününde olduğu gibi kızıl ötesi ışınlar yollayarak, görüntüyü insan gözünün görebileceği spektruma getiriyor. Kızılötesi ışınlar kumandalarımızda olan ışıklar gibi insan gözüyle görünmüyor normalde.

İşte Snooperscope’un yaratıcısı PSY şirketi, Kickstarter’ da buluşa fon arıyor. Şimdiden 40,000 sterlin hedefe ulaşan şirket baya para toplamış durumda. Ön siparişler 43 sterlin(140 lira civarında)  olsa da, satış fiyatı 60 sterlin (190 lira civarında) olacak. Şirket bu gece görüşü aparatını Mart 2014’ de piyasaya sürmeyi planlıyor.

Videoda çalışma prensibini görebilirsiniz.

Kaynak . http://www.gizmag.com/snooperscope-night-vision/30153/

snooperscope-3 snooperscope-2 snooperscope-4

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deney Başarılı: Mars’ta Patates Yetiştirebiliriz

Tehlikeli derecede radyasyon, ince bir atmosfer , dondurucu soğuk hava işte bunlar Mars’ta ilk adım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*