Perşembe , Şubat 23 2017
Anasayfa / Yeni İcatlar / SCOOTER VE ZIPLAMA ÇUBUĞU BİRLEŞİRSE NE OLUR ?

SCOOTER VE ZIPLAMA ÇUBUĞU BİRLEŞİRSE NE OLUR ?

Birkaç yıl önce çıkan scooterları artık hepimiz biliyoruz. Pek çok çocuk bu scooterlara bayılıyor. Artık scooter o kadar yaygın ki herhangi bir köşede görebilirsiniz. Hatta yurtdışında scooterlar o kadar tuttu ki, scooterda uzmanlaşmış profesyonel scootercılar bulabilirsiniz. İşte Fuzion Scooters şirketi scooterları daha geliştirerek, zıplama özelliği kattılar. Pogo çubuğu( zıplama çubuğu) ve scooter birleştirilerek zıplayan scooter adı verilen extreme spor scooterı JumpX  keşfedildi.

JumpX’ te önde ve arkada iki yay mevcut, böylece aynı kaykaylardaki gibi zıplayarak(gerçi kaykaylarda  ollie hareketini yapmanız gerekiyor) engelleri kolayca aşabiliyorsunuz. Ayrıca bu amörtisörler sayesinde pürüzsüz bir sürüşünüz oluyor. JumpX ile yeni hareketler bulabilirsiniz.

JumpX uçaklarda kullanılan özel bir alüminyumdan üretilmiş. Ön maşa ve elcikler ise çelikten yapılmış.

Aynı normal scooter’ lardaki gibi JumpX ‘ de de arka tekerdeki fren yavaşlamayı ve durmayı sağlıyor.  110 mm’ lik tekerler ise hızınıza hız katıyor.

Kickstarter’ da fon arayan JumpX şimdilik 67 ,6 kg’ a kadar sürücüler için uygun olsa da yakında daha büyük modellerin üretilmesi mümkün. Scooter’ ın yurtdışı fiyatının 89 dolar (10 dolarda kargo) olduğu belirtiliyor. JumpX belki de bu yaza damgasını vuran extreme oyuncağı olabilir.

Kaynak : http://www.gizmag.com/scooter-pogo-stick-jumpx/26511/

jumpx-0 jumpx-10

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Özel bir şirkette kalite kontrol müdürlüğü yapıyorum. Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bioo Telefonunuzu ,Saksıdaki Bitkinizin Fotosentez Enerjisiyle Şarj Ediyor

Saksınızdaki çiçeğiniz fotosentezle enerjisini elde ediyor, peki bu enerjiyle telefonunuzu şarj edebilseydiniz çok havalı olmaz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*