Çarşamba , Mart 29 2017
Anasayfa / Yeni İcatlar / REEBOK ATV 19+ AYAKKABI AYNI ATV’ LER GİBİ DÖRT ÇEKER

REEBOK ATV 19+ AYAKKABI AYNI ATV’ LER GİBİ DÖRT ÇEKER

Şüphesiz Reebok’ ın yeni çıkan tuhaf ayakkabısı ATV 19+ ile ATV araçları arasında bir benzerlik var. Reebok ATV 19+ ayakkabı aynı dört çeker ATV’ ler gibi zemini genişçe kavrayan, büyük dişleriyle, bağımsız süspansiyonlu  ATV’ lere benziyor. Her çıkıntı sanki bağımsız bir amortisör gibi davranıyor.

Her ayakkabıda 19 diş bulunuyor ve özel bir zemin tutucu karbonla kaplanmış. Buluşun ardında yatan fikir ise büyük ve birbirinden bağımsız 19 diş sayesinde çamur, kar, kum, çakıl demeden bütün zeminlere ayak uyduran bir ayakkabı tasarlamak. Dış kısımdaki dişler 28 derecelik bir açıyla yerleştirilerek, dengeyi sağlayan dirsekli çıkıntılar oluşturulmuş.

Ayakkabının topuğu ve ucu sentetik deriyle güçlendirilmiş. Reebok ATV 19+ ayakkabısının ağırlık dağılımının nasıl olduğuna dair herhangi bir bilgi verilmese de oldukça farklı bir sonuç elde edileceği kesin.

Bu sıradışı ayakkabının Amerika satış fiyatı $139.98 . Videoda ayakkabının atv ile ilgili benzerliğinin görebilirsiniz.

Kaynak : http://www.gizmag.com/reebok-atv-19-lugged-runners/26071/

reebokatv19 reebokatv19-0 reebokatv19-4

 

 

 

reebokatv19-6

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2017 Bursa Bilim Şenliği’nde Konsept Enerji Verimliliği Oldu

Bursa Bilim Şenliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından 4-7 Mayıs 2017 tarihlerinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*