Anasayfa / Teknoloji Haber / PARTİLER DROPSHADES EKOLAYZERLİ GÖZLÜK İLE IŞILDAYACAK

PARTİLER DROPSHADES EKOLAYZERLİ GÖZLÜK İLE IŞILDAYACAK

Eğer sizde partilerin adamı ya da kızı iseniz, bu sesle aktif hale gelen ekolayzerli gözlüklere bayılacaksınız. Şimdilik sadece prototip olarak üretilen Kanye West tarzı bu gözlükler, LED ışıklar sayesinde ekolayzer etkisi yaratabiliyor. Eğer siz de partide ilgi çekmek istiyorsanız bunlardan birine sahip olmak isteyebilirsiniz.

DropShades adı verilen bu panjurlu gözlükler aslında basit bir teknolojiyle zekice bir fikirin ürünü. Bu icat mikrofon sayesinde ortamdaki sesi (parti, müzik her neyse ..)  yakalayarak, sinyal işlemcisine yolluyor, bu işlemci sesi ışıkların ayak uydurması için çeviriyor ve ledleri harekete geçiriyor. İşte böylece yüzünüz grafik ekolayzer’ a dönüşüyor.

DropShades’ in yaratıcıları Kickstarter.com’ da icatlarını pazara sunmak için bir kampanya başlattılar bile. Gözlük yeterli fona ulaştığında ilk üretimlerin yapılacağı belirtiliyor. Gözlük sadece Amerika ve Kanada ‘ da satılacak ve tahmini fiyatının 30 dolar olacağı belirtiliyor.

Video Kickstarter.com’ da yayınlanıyor ve ilk prototip partilerde test edildi.

 

Kaynak : http://www.gizmag.com/dropshades-sound-reactive-sunglasses/27833/

sese suyarl sese duyarlı gözlük -gerçek bilim

 

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzaydan Gelen Işınlar Telefonunuzun Donmasına Neden Olabilir

Akıllı cep telefonunuzla bir işlem yapıyorsunuz ve işte dondu herhalde aklınıza ilk gelen bir yazılım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*