Perşembe , Şubat 23 2017
Anasayfa / Teknoloji Haber / NOTEMARK TARAYICI KALEM İLE DÖKÜMANLARI KOLAYCA KAYDEDEBİLİRSİNİZ

NOTEMARK TARAYICI KALEM İLE DÖKÜMANLARI KOLAYCA KAYDEDEBİLİRSİNİZ

Her gün onlarca yüzlerce sayfa okuyanlar bilir, okuduğunuz belgeleri kopyalamak ve kağıda basmak bazen zor gelir. Bazen de bir yerde okumuştum ben bu haberi dersiniz, ama nerede okuduğunuzu bir türlü hatırlayamazsınız.  Eğer bu belgeleri veya kitapları istediğiniz zaman  hafızaya almak isterseniz, NoteMark lazer projektörlü tarayıcı kalem tam size göre. Notemark tarayıcı kalem,  belgeleri kolayca tarayarak, yüksek çözünürlükte fotoğraflar halinde getiriyor ve jpeg formatında saklıyor.   Notemark tarayıcı kalem, diğer tarayıcı kalemler gibi gözükse de NoteMark oto fokuslu 5 megapiksellik anında görüntü alabilen bir sensör var.

Kalemi çevirip deklanşörü açıyorsunuz ve anında belgeyi hafızaya alabiliyorsunuz. Ayrıca bunu yaparken lazer projektörü kullandığınızda  hangi kısmı çektiğinizi birebir görebiliyorsunuz. Çekilen her resim 2048 x 1536 piksel çözünürlüğe sahip oluyor. Kalem 1 GB hafızası sayesinde 1000 fotoğrafa kadar saklayabiliyor. Ayrıca kalem ses 1000 dakikaya kadar ses kaydı yapabiliyor. USB’ den 1 saatte doğrudan şarj olan kalem tek seferde 300 fotoğrafa kadar çekebiliyor. Kalem Mac, PC yada mobil cihazlara (Evernote sayesinde) bağlanabiliyor . Kalem sayesinde ofiste James Bond edasıyla çalışacaksınız ve işleriniz daha kolaylaşacak.

Kalemin Amerika internet satış fiyatı 125 dolar.

Kaynak : http://www.gizmag.com/notemark-pen-scanner/26053/pictures#3

http://www.hammacher.com/Product/83180?PID=6147119&source=cj

notemark tarayıcı kalem notemark lazer projeksiyonlu tarayıcı kalem

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Özel bir şirkette kalite kontrol müdürlüğü yapıyorum. Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yıldızlararası Yolculuk İçin Kendi Kendini Onaran Çip

Bugünün teknolojisiyle üretilecek normal bir uzay aracının en yakın yıldıza ulaşması 18,000 yıldan fazla sürer. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*