Perşembe , Şubat 23 2017
Anasayfa / Alternatif Enerji / Luminaid Güneş Enerjili İlk Yardım Işığı

Luminaid Güneş Enerjili İlk Yardım Işığı

İlk yardım anlarında ışık çok önemli bir enerji kaynağı olabiliyor. Deprem, sel vb .pek çok afet anında elektrik kesintileri çok olduğundan ışık kaynağınız da olmuyor. Ayrıca dünyanın halen gelişmemiş bölgelerinde elektrik olmadığından, ışıkta yok. Geceleri bu gibi yerlerde güvenlikte bu nedenle oldukça kötü. Gazyağı kullanımı olsa da bu tehlikeli ve yenilebilir bir enerji değil.

Luminaid adlı güneş enerjili fenerlerin kullanımı ise oldukça basit. Güneş enerjisiyle en azından 2 ya da 3 saat şarj edeceğiniz fenerinizi, sonra şişiriyorsunuz ve istediğiniz yere takıyorsunuz. Bu fener su geçirmiyor ve suda yüzebiliyor. Böylece afet anlarında oldukça yararlı bir buluş haline geliyor. Ayrıca doğa gezginleri için de oldukça kullanışlı bir araç. Diğer ışık kaynaklarına göre az yer kapladığından oldukça tasarruflu ve yararlı bir icat.

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Özel bir şirkette kalite kontrol müdürlüğü yapıyorum. Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yıldızlararası Yolculuk İçin Kendi Kendini Onaran Çip

Bugünün teknolojisiyle üretilecek normal bir uzay aracının en yakın yıldıza ulaşması 18,000 yıldan fazla sürer. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*