Çarşamba , Ocak 17 2018
Anasayfa / Alternatif Enerji / Luminaid Güneş Enerjili İlk Yardım Işığı

Luminaid Güneş Enerjili İlk Yardım Işığı

İlk yardım anlarında ışık çok önemli bir enerji kaynağı olabiliyor. Deprem, sel vb .pek çok afet anında elektrik kesintileri çok olduğundan ışık kaynağınız da olmuyor. Ayrıca dünyanın halen gelişmemiş bölgelerinde elektrik olmadığından, ışıkta yok. Geceleri bu gibi yerlerde güvenlikte bu nedenle oldukça kötü. Gazyağı kullanımı olsa da bu tehlikeli ve yenilebilir bir enerji değil.

Luminaid adlı güneş enerjili fenerlerin kullanımı ise oldukça basit. Güneş enerjisiyle en azından 2 ya da 3 saat şarj edeceğiniz fenerinizi, sonra şişiriyorsunuz ve istediğiniz yere takıyorsunuz. Bu fener su geçirmiyor ve suda yüzebiliyor. Böylece afet anlarında oldukça yararlı bir buluş haline geliyor. Ayrıca doğa gezginleri için de oldukça kullanışlı bir araç. Diğer ışık kaynaklarına göre az yer kapladığından oldukça tasarruflu ve yararlı bir icat.

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Siyano Bakterilerden Kağıt Güneş Pili Yapıldı

Siyano bakteriler milyarlarca yıldır dünyada yaşıyor. Aynı bitkiler gibi fotosentez yaparak atmosfere oksijen veriyorlar. Artık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*