Cumartesi , Mart 25 2017
Anasayfa / Yeni İcatlar / iPad’ ler İçin Profesyonel Müzik Klavyesi Miselu C.24

iPad’ ler İçin Profesyonel Müzik Klavyesi Miselu C.24

Son zamanlarda tabletler için pek çok müzik yapma cihazı sunulurken bu yeni cihazla tablete gerçek bir piyano hissi verilmek istenmiş. İşte bluetooth’ la çalışan ve iki oktavlık C.24 kablosuz müzik klavyesi sadece bir smart cover kadar büyüklüğe sahip.

C.24’ ün üzerindeki klavye anti-polar mıknatıslar  kullanılarak, müzisyenler için hissiyat yaratılmış. Klavyenin yaratıcılarının belirttiğine göre bu mıknatıslar normal yaylar kullanılarak daha uzun ömürlü kılınabilmiş.

iPad’ in klavyesi ile ile klavye tuşlarının pozisyonu arasındaki kablosuz bağlantı sağlanırken, tuşlardaki infrared verici kullanılarak her dokunuşta hissiyat sağlanmış. Zaten C.24’ de kapasitif sensör kullanılmış. Bu sayede kullanıcı yeni şarkı bestelerken, klavyeye yeni fonksiyonlar yükleyebiliyor.  Sağ ve sol paneldeki oktavlar değiştirilebildiğinde akort imkanı doğuyor.

Miselu KEY uygulamasını  C.24 klavyesi için geliştirdi. Ayrıca bu uygulama sayesinde kullanıcılar CoreMIDI ile uyumlu İOS uygulamalarını kullanarak müzik yapabiliyor.

Ayrıca bu sayede klavyeye farklı kontrol modülleri eklenerek örneğin, faderlar  ve XY pedler eklenebiliyor ve kendi setinizi hazırlayabiliyorsunuz. Tabi bu üçüncü parti genişleme paketlerine de açık oluyor.

Diğer taraftan bu klavye katlanarak iPad kalınlığına erişebiliyor ve iPad’ e manyetik olarak kolayca yapışabiliyor.

Miselu bu klavye için Kickstarter’ da 99,000 dolar destek bekliyor. Destekçilere cihaz 99 dolardan verilecek. Piyasaya çıktığında ise fiyatı 149 dolar olacak. Videoda C.24 klavyesini görebilirsiniz.

Belki iPad ile yeni besteciler doğacak.

Kaynak : http://www.gizmag.com/ipad-music-keyboard-c24/28343/

c.24 ipad klavyesi-gerçek bilim

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2017 Bursa Bilim Şenliği’nde Konsept Enerji Verimliliği Oldu

Bursa Bilim Şenliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından 4-7 Mayıs 2017 tarihlerinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*