Çarşamba , Mart 29 2017
Anasayfa / Teknoloji Haber / HOP! ÇANTANIZ ARKANIZDAN KOŞUYOR

HOP! ÇANTANIZ ARKANIZDAN KOŞUYOR

Ben giderim o  gider arkamdan tin tin eder. Bilin bakalım bu nedir? Hayır baston değil, bu bir bavul. Hem de bavulların geleceği.

Videoya göre bu çanta sinyalleri üçgenleştiren özel sensörlerle donatılmış. Özel mikro işlemciler sayesinde bavulunuz iki buldozer paleti üzerinde yer alıyor. Böylece aynı bir tank gibi zemini tutarak sağa sola dönebiliyor.

Hop!  çantalarının fiyatı henüz belli olmamakla beraber bazı sakıncaları olabilir. Çantanız arkanızdan geldiğinden, arkaya bakmazsanız çantanızı çalsalar da farketmeyebilirsiniz. Fakat çocuklarınızı taşıyorsanız çantanın arkanızdan gelmesi zekice olabilir, ya da sürekli cep telefonunuzdan sürekli tweet atıyorsanız iki elinizin boş olması işinize yarayabilir. Böylece elinizi kolunuzu sallayarak, havalimanında dolaşabilirsiniz.

Aslında çanta çok komik çünkü, sanki her an içinden biri çıkacakmış gibi duruyor, sanki ayakları var.

Videoda Hop! sahibini izliyor. Mucit çantayı cep telefonunuzdaki bluetooth sinyaliyle çalışabilecek şekilde geliştirdi. Böylece çanta sizi takip edebiliyor. Aslında yaşlı insanlar içinde iyi bir çözüm gibi gözüküyor. Tabiki detektörle didik didik aranan havaalanlarında bu çanta ne kadar hoş karşılanır bilinmez. Hele Türkiye gibi bir ülkede, her gün kapkaç dehşetiyle yüzyüze gelebiliyorsanız bu çantanın geleceği aslında pek parlak görünmese de oldukça ilginç bir buluş.

 

 

http://abcnews.go.com/blogs/lifestyle/2012/10/suitcase-of-the-future-follows-you/

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzaydan Gelen Işınlar Telefonunuzun Donmasına Neden Olabilir

Akıllı cep telefonunuzla bir işlem yapıyorsunuz ve işte dondu herhalde aklınıza ilk gelen bir yazılım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*