Çarşamba , Mart 29 2017
Anasayfa / Mimarlık / FÜTÜRİSTİK PORSCHE ÇADIRI

FÜTÜRİSTİK PORSCHE ÇADIRI

HENN Mimari tarafından tasarlanan bu Porsche Çadırı, Wolfsburg,  Almanya’ da yer alıyor. Belirgin eğimleri ve bükümleriyle baskın bir şekilde Wolkswagen Grup içindeki Porsche’ nin önemini işaret ediyor. Muhteşem yapı 400m² ‘ lik alanda fuarlar ve sunumlar için kullanılıyor. İç ve dış dizaynında mat kaplama çelik giydirme ve kaynaklanmış kirişlerle akıcı  bir sekans yaratılmış. Girişten  lagüne kadar 25 metreye çıkan dirsekler , korunaklı bir dış alan yaratıyor. Hg Merz Architekten Museumgestalter tarafından tasarlanan binanın iç kısımındaki eliptik eğimli rampa ise aşağıdaki fuar alanlarını ziyaretçilere yönlendiriyor. Fuarın başlangıç noktasında ise 25 gümüş renkli 1948 yılından beri üretilen 1:3 oranında Porsche modelleri var.

 

 

 

 

Kaynak : http://futuristicnews.com/futuristic-porsche-pavilion-design-in-wolfsburg/

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Roma Mimarî Beton Yapılarıyla Geleceğe Dönüş: Gelişmiş Aydınlatma Kaynağı Roma İmparatorluk Anıtlarının Kalıcılığının Sebebini Ortaya Koyuyor

Yaklaşık 2 bin yıl boyunca zamana ve çevre koşullarına direnen Roma mimarî beton yapılarını anlamak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*