Çarşamba , Şubat 22 2017
Anasayfa / Genel / FlameStower Dağda Bayırda Telefonunuzu Ateş Yakarak Şarj Edin

FlameStower Dağda Bayırda Telefonunuzu Ateş Yakarak Şarj Edin

Her gün cep telefonlarımızı ya da diğer aletlerimizi şarj etmek için yeni icatlar çıkıyor. İşte FlameStower ‘ da bunlarda biri; güneş enerjisi, rüzgar enerjisi derken şarjınız biterse ve sadece bir şeyleri yakacak kadar ateşiniz varsa, FlameStower’ ın çubuğunu ateşe tutun istediğiniz cihazı usb’ den şarj edin her şey bu kadar kolay.  Özellikle dağcılar, avcılar ve doğa sporlarıyla uğraşanlar doğanın ortasında cep telefonunun şarjının bitmesinin ne kadar zor olduğunu çok iyi bilir.  Hele bir de yardıma ihtiyacınız varsa bu icat gerçekten kurtarıcı olabilir.

Kolayca katlanabilen bu icatın ayaklarını açın, haznesine biraz su koyun ateşe tutun, işte size elektrik. FlameStower ateş ve su arasındaki sıcaklık farkınını kullanarak elektrik üretiyor, ve bu elektriği USB kablosundan artık cep telefonu, mp3 ya da el feneri gibi hangi cihazı şarj etmek isterseniz oraya gönderiyor.

Aletin yaratıcılarının iddiasına göre normal USB çıkışın en azından yarısı kadar şarj hızına sahip cihazla şarj yeterli. Yani bu da normalde bir dakikalık şarjla 2 ila 4 dakikalık konuşma süresinin sağlanabileceği anlamına geliyor.

198 gram ağırlığında ve 15,2 cm maksimum uzunluğa sahip alet, sırt çantasında saklanabilecek kadar küçük.

FlameStower’ un yaratıcıları Kickstarter.com ‘ da cihazları için halen 15,000 dolarlık fon toplamaya çalışıyorlar. Satın almak isteyenler minimum 80 dolarlık bir teminatla kendilerine bir cihaz ayırtabilecekler.

Videoda cihazın ilginç çalışma prensibi ve yapım aşamaları anlatılıyor.

Kaynak : http://www.flamestower.com/

flamestower-1

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Özel bir şirkette kalite kontrol müdürlüğü yapıyorum. Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CERN ALPHA Deneyinde Anti-Madde Spektrumu İlk Kez Gözlendi

CERN ALPHA deneyinde çalışan bilim insanları antimadde atomlarını çalışıyorlar.Araştırmacılar anti-hidrojen atomlarını vurarak ilk kez anti-maddenin …

2 yorumlar

  1. Karikatür çizimi gösterirmisiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*