Anasayfa / Teknoloji Haber / EatWave OTOMATINDAN SICAK BİR ŞEYLER YİYEBİLİRSİNİZ

EatWave OTOMATINDAN SICAK BİR ŞEYLER YİYEBİLİRSİNİZ

Şöyle canınız sıcak bir şey çekti ama o da ne otomatta sadece bisküviler ve içecekler var. Çevrenizde de hiç restoran yok ve zamanınız kısıtlı. Otomattan bari cips alayım dediniz ama kesmedi değil mi? Genelde kısa raf ömürlerinden dolayı kekleri  ya da patates cipslerini otomatlardan almak hayal kırıklığı yaratabilir. Ya da pizza otomatlarından pizza almak biraz daha tazelik getirse de, silah gibi olan bu aletler oldukça saçma gelebilir. İşte bu artık EatWave otomatı ile değişmek üzere, bu alet soğuk içecekleri soğuk, sıcak istenen şeyleri  mikrodalgayla ısıtarak size veriyor.

Genelde bu tarz otomatlar her şeyi soğutarak veriyor, fakat EatWave otomatı sıcak şeyler de verebiliyor. Normalde soğuk içecekten alttan hemen düşerken sıcak yiyecekler ise, iç kısımdaki özel mikrodalgayla bir dakikadan kısa bir sürede ısıtılarak size ulaştırılıyor. Bu otomatta 60 farklı yiyecek depolanabiliyor.

Makine patenti alınmış özel bir mikrodalga ısıtma sistemi barındırıyor. Bu alet evimizdeki mikrodalgalardan oldukça hızlı olarak ısıtabiliyor.

Şimdilik sınırlı bir menüye sahip, küçük sandviçler ya da dürüm çeşitlerinin olduğu makine ise gelecekteki daha gelişmiş makineler için bir adım sayılabilir. Bu aleti üniversitelerde, ofislerde, havayollarında görmek mümkün gibi geliyor. Artık insanlar canları sıcak bir şeyler yemek istediğinde hemen otomattan alıp yiyebilecek.

Daha yeni piyasaya sürülen makine şimdilik sadece birkaç ülkede satılıyor ve fiyatı  11,995 dolar.Umarız Türkiye’ ye de gelir.

 

Kaynak:  http://www.gizmag.com/eatwave-vending-machine/24955/

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzaydan Gelen Işınlar Telefonunuzun Donmasına Neden Olabilir

Akıllı cep telefonunuzla bir işlem yapıyorsunuz ve işte dondu herhalde aklınıza ilk gelen bir yazılım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*