Anasayfa / Teknoloji Haber / DÜNYANIN İLK DİKEY GEMİSİ THE SEA ORBİTER GÖZLEM GEMİSİ

DÜNYANIN İLK DİKEY GEMİSİ THE SEA ORBİTER GÖZLEM GEMİSİ

Bu bir gelecek oteli değil. Bu bir fütüristik oşinografik deniz aracı, okyanusların tabanını araştırmak için inşa ediliyor. The Sea Orbiter adı verilen araç, bilimadamlarına bilimsel laboratuvar olarak hizmet verecek. Denizler dünyamızın üçte ikisini kaplamakta ve dünya üzerindeki hayatın % 80 ‘ inin okyanuslarda var olduğu biliniyor. Projenin fikir babası mimar Jacques Rougerie,  The Sea Orbiter dünyanın ilk dikey gemisi olduğunu 51 metre uzunluğunda olacağını belirtiyor. Teknenin olabildiğince  dengeli olacağı ve üçte ikisinin suyun altında olacağı  ve böylece bu batmayan geminin;pelajik ekosistem , plankton çeşitliliği ve balık stokları üzerinde çalışmak için oldukça uygun olduğu belirtiliyor. The Sea Orbiter konsept projesinin 52.7 milyon dolara mal olacağı ve ekimde inşasına başlanacağı tahmin ediliyor. Geminin gelecek yıl üretimi bitebilir

Oldukça ilginç olan projeyle farklı bir görüş açısı yakalanacağa benziyor. Geminin dışarıdan üçte birini göründüğünü, büyük kısmının denizin altında olduğunu da belirtiriz.

 

 

 

 

 

 

The SeaOrbiter: Futuristic Marine Research Vessel

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Esneyip, Bükülebilen Ucuz Dokunmatik Sensör Geliştirildi

Katlanabilir bir tablet ya da telefon bizim için halen hayal gibi gözükse de , British …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*