Cumartesi , Mart 25 2017
Anasayfa / Teknoloji Haber / MOTORSİKLETLERİN JİPİ BRUTUS

MOTORSİKLETLERİN JİPİ BRUTUS

Italjet ‘in kurucusu Leopoldo Tartarini’ nin oğlu Alessandro Tartarini , EICMA motor şovunda yeni nesil bir motorsiklet tanıttı. Brutus adı verilen motorsiklet

“motorsikletlerin jipi” olarak lanse ediliyor. Tek silindirli, dört valfli ve 750 cc’ lik sıvı soğutmalı 45 beygirlik motor, ful enjeksiyonlu ve iki vitesli  CVT geri vites opsiyoneli de bulunuyor.

Alessandro Henüz Brutus’ ün ağırlığının belirtilmemesine rağmen, Motociclismo dergisine göre 220 kg’dan daha hafif olması gerektiğini raporladı.

Brutus’ ün bu ağırlığı, 1000 cc’ lik macera motorları, Ducati Multistrada ve  BMW 1200 GS ile aynı sınıfa sokuyor.

Ayrıca burada bazı önemli noktalar da belirtiliyor, motor macera motorcuları ve stabilize yollar için tasarlandı, bu nedenle çok zor arazi koşulları için uygun değil. Bunun sebebi bu motorun offroad için çok ağır olması.

Cidden arazi için bu motor tam bir obez. Bu motoru eve sığdırmak baya zor olacak.

Diğer taraftan Brutus arazi motoru olmak için gerekli süspansiyonlara sahip değil. 80 mm önde 100 mm’ de arkada olmak üzere iki adet süspansiyon tam bir macera motoruna işaret ediyor.

En belirgin fark ise 6 inç genişliğindeki  jantlar ve dev tekerler spor araba lastiği gibi. Aslında kar veya bol kumda bu balon gibi olan lastikler çok işe yarayabilir. Ayrıca tutuşta artacaktır.

Brutus tasarım oldukça farklı olduğundan, yeni bir klansman yaratabilir. Ayrıca Brutus’ün geniş bir aksesuar seçeneğiyle geleceği belirtiliyor. Bunların arasında sepet, bocurgat kar kitinin olacağı  belirtiliyor.

Bu dev tekerli motorun yeni bir sınıf yaratıp, yaratamayacağını zaman gösterecek.

Kaynak: http://www.gizmag.com/et-tu-brutus-suv-motorcycle/25021/pictures#2

 

 

 

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deney Başarılı: Mars’ta Patates Yetiştirebiliriz

Tehlikeli derecede radyasyon, ince bir atmosfer , dondurucu soğuk hava işte bunlar Mars’ta ilk adım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*