Anasayfa / Teknoloji Haber / ASB GlassFloor Sayesinde Sahalara LED Çizgiler Çekilebiliyor

ASB GlassFloor Sayesinde Sahalara LED Çizgiler Çekilebiliyor

Çok amaçlı spor salonlarındaki çeşitli spor dallarına göre düzenlenmiş saha çizgileri oyuncuları ve  izleyicileri yanıltabilir. LEDSSPORT Pulastic LED Court firmasına benzer şekilde, Alman ASB GlassFloor şirketi de bir kontrol ünitesiyle spordan spora,  sahanın led ışıklı çizgilerini değiştirebilen bir zemin geliştirdi. Led çizgiler sayesinde sahanın diğer sporlar için tasarlanmış çizgileri problem yaratmıyor. Çünkü hangi spor oynanıyorsa , sadece o sahanın çizgilerinin ışıkları yanıyor.

ASB GlassFloor Ledlerin alüminyum iskelet içinde desteklendiği cam bir yüzeye sahip. Led çizgiler programlanabildiğinden sahanın çizgilerini belirlemek için bir kaç düğmeye basmak yeterli. Yani bu saha isterseniz basketbol, isterseniz hentbol ya da voleybol sahası gibi kullanılabiliyor. Çizgilerin silinme olasılığı olmadığından sahanın çizgileri her zaman belirgin. Böylece hem zamandan hem paradan tasarruf yapabiliyorsunuz.

Zeminde yeniden ahşap duygusunu sağlamak  için, yüzey özel seramik parçalarla kaplanmış ve kaplamalardaki özel doku sayesinde LED ışığın parlaması engellenmiş. Zemin hem salon hem dışarı kullanım için oldukça uygun. Ayrıca yüzey kaymayı engelleyecek şekilde tasarlanmış.

LED çizgiler

Ayrıca sahanın zemini sadece çizgileri belirlemek için değil aynı zamanda skoru ve bir çok veriyi zeminde yansıtmak için kullanılabiliyor. Aslında tüm yüzey dev bir ekran haline bile getirilebiliyor. Bu da çok değişik bir deneyime yol açabilir.

Ayrıca bu parlayan çizgiler acil durumlarda insanlara doğru yolu göstermek için de kullanılabiliyor.

Belki de artık bütün sahalar böyle olur ve  led çizgiler sahaların vazgeçilmezi olabilir.

 

 

Kaynak : http://www.gizmag.com/asb-glassfloor-led/25906/

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Esneyip, Bükülebilen Ucuz Dokunmatik Sensör Geliştirildi

Katlanabilir bir tablet ya da telefon bizim için halen hayal gibi gözükse de , British …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*