Anasayfa / Sanat / ARKANIZA YASLANIN VE AY’IN DOĞUŞUNU İZLEYİN [video]

ARKANIZA YASLANIN VE AY’IN DOĞUŞUNU İZLEYİN [video]

Bugün çok çalıştınız ve artık dinlenmek sizin hakkınız . Kendinize bir içecek alın ve şöyle arkanıza yaslanıp, doğanın mucizelerine tanık olmaya hazır olun. Wellington Yeni Zelanda’ da  3 gün önce çekilen bu videoda Viktorya Dağı’ ndan yükselen ayın doğuşunu izleyin. Avustralyalı fotoğrafçı Mark Gee tarafından  NASA’ yla paylaşılan bu video günün  Astronomi Fotoğrafı Olmaya değer.  Ayın doğuşu her 25 saatte bir gerçekleşiyor ve Ay dünyanın etrafını dönmesi günde 50 dakikalık bir gecikmeyle gerçekleşiyor. Bu da güneşin batışının yarısı sürede ayın ortaya çıkması demek.

 

 

 

Her gün çevrenizdeki olaylara ve işlere odaklanmaktan fırsat bulamıyorsanız, şimdi biraz sükunet hakkınız bu muhteşem videoyu izleyin.

 

Merak Edenler İçin Ay’ dan Dünya’ nın Doğuşu

Kaynak : http://apod.nasa.gov/apod/ap130130.html

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Gerçek Bilim 2012'de Ankara'da kuruldu. Kendimden bahsedecek olursak, Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve düzenliyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz. Bilimle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA Yeni Keşfettiği 7 Gezegende Sıvı Halde Su Bulunabileceğini Duyurdu

NASA 22 Şubat 2017’de yaptığı basın konferansında Güneş Sisteminin dışında 7 dış gezegene sahip bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*