Cumartesi , Nisan 22 2017
Anasayfa / Sanat / ARKANIZA YASLANIN VE AY’IN DOĞUŞUNU İZLEYİN [video]

ARKANIZA YASLANIN VE AY’IN DOĞUŞUNU İZLEYİN [video]

Bugün çok çalıştınız ve artık dinlenmek sizin hakkınız . Kendinize bir içecek alın ve şöyle arkanıza yaslanıp, doğanın mucizelerine tanık olmaya hazır olun. Wellington Yeni Zelanda’ da  3 gün önce çekilen bu videoda Viktorya Dağı’ ndan yükselen ayın doğuşunu izleyin. Avustralyalı fotoğrafçı Mark Gee tarafından  NASA’ yla paylaşılan bu video günün  Astronomi Fotoğrafı Olmaya değer.  Ayın doğuşu her 25 saatte bir gerçekleşiyor ve Ay dünyanın etrafını dönmesi günde 50 dakikalık bir gecikmeyle gerçekleşiyor. Bu da güneşin batışının yarısı sürede ayın ortaya çıkması demek.

 

 

 

Her gün çevrenizdeki olaylara ve işlere odaklanmaktan fırsat bulamıyorsanız, şimdi biraz sükunet hakkınız bu muhteşem videoyu izleyin.

 

Merak Edenler İçin Ay’ dan Dünya’ nın Doğuşu

Kaynak : http://apod.nasa.gov/apod/ap130130.html

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Bir bilim sever ve kimyager olarak, internetteki eksikliği görerek Gerçek Bilim’i 2012'de kurdum. Bu sitede gördüğünüz pek çok bilim ve teknoloji haberini oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için araştırıyor, çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde gelişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarmaktan kıvanç duyarız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Norveç Kıyamet Kasası Bilgi Depolamak İçin Açılıyor

Norveç’teki kıyamet kasası yeniden açıldı fakat bu sefer bilgi depolamak için. Verileri depolamak için özel analog bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*