Anasayfa / Teknoloji Haber / APPLE KAVİSLİ AMOLED EKRANLI iPhone İÇİN PATENTE BAŞVURDU

APPLE KAVİSLİ AMOLED EKRANLI iPhone İÇİN PATENTE BAŞVURDU

Amerikan Patent ve Marka Ofisi’ nden yeni alınan bir patent,  Apple ’ ın gelecekteki iPhone modeline bir bakış atmamızı sağlıyor. Tasarım detaylarına bakıldığında, telefonu saran kavisli bir ekran ve şeffaf kapak, sadece enteresan özelliklerden bir kaçını oluşturuyor.
Patente göre telefonu konik bir şekilde sarmalayan esnek bir AMOLED ekran kullanılacak. Bu tasarım akıllı telefonlar ve tabletler arasında en sıra dışı tasarımlardan biri olarak gösteriliyor. Yeni tasarım, diğer tasarımlara göre oldukça mümkün gözüküyor.

Telefonun iki taraftan da görülebilmesi telefon tasarımında bir evrim olduğundan, yeni bir problem teşkil ediyor. Bu problemi çözmek için de yüz tanıma teknolojisine sahip, sadece telefonun sahibinin görebileceği bir bakış açısı yaratılabilir.

Bu özel kavisli ekranın getireceği faydalar bir yana, işlemci ve bileşenleri şeffaf olacak bu telefonunun bir tasarım harikası olacağını kestirmek elden bile değil. Yaratıcı ve sade tasarım Apple’ ın bir sonraki harikasını yaratmak için yeterli olacaktır.
Buna ek olarak geleceğin iPhone’ ununda fiziksel tuşlar tümüyle kalkacak, tuş kilidi veya diğer komutlar birkaç parmak hareketinizle kolayca işleyecek.

Samsung 2013 CES’ te sergilediği esnek OLED ekranlara tam olarak benzemeyen bu akıllı telefon ile Apple rakibini yine zorlayacaktır. Corning ise yeni Gorilla Glass teknolojisi Willow Glass’la yeni telefonların hayata geçmesine yardımcı olacaktır.

Kaynak :  http://www.gizmag.com/apple-patent-wrap-around-display-iphone/26898/

apple-wrap-around-display-iphone-patent-1 apple-wrap-around-display-iphone-patent-2 apple-wrap-around-display-iphone-patent-3

Facebook Yorumları

Hakkında Oğuz Sezgin

Özel bir şirkette kalite kontrol müdürlüğü yapıyorum. Anadolu Üniversitesi 2006 Fen Fakültesi Kimya mezunuyum. Bilim ve teknoloji meraklısı olarak günümüzde Türkiye' de bilim ve teknoloji sitelerindeki eksikliği görerek, Gerçek Bilim'i kurdum. Bu sitede gördüğünüz çoğu bilimsel haber ve teknoloji yazısını oldukça ciddi kaynaklardan toplayarak sizin için çeviriyor ve geliştiriyorum. Gerçek Bilim'deki diğer yazarlar ve ben, her gün baş döndürücü şekilde değişen bilim ve teknoloji haberlerini size aktarıyoruz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yıldızlararası Yolculuk İçin Kendi Kendini Onaran Çip

Bugünün teknolojisiyle üretilecek normal bir uzay aracının en yakın yıldıza ulaşması 18,000 yıldan fazla sürer. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*